Najlepsze „więzienne” stadiony wybrane

  0

  Z drewna, papieru, zapałek i szkła stworzyli miniaturowe dzieła sztuki, które nie tylko wiernie oddają kształt oryginałów, ale i zapowiadają czerwcowe emocje podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. W świdnickim areszcie śledczym rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs na makiety stadionów. Na podium znalazły się aż dwie miniatury PGE Arena.

  Na konkurs nadeszło 25 prac, wykonanych przez osadzonych w zakładach karnych całej Polski.Cztery z nich wykonano w Areszcie Śledczym w Świdnicy, a trzy w Zakładzie Karnym w Wierzchowie. Natomiast pojedyncze modele powstały w: ZK Koszalin, ZK Pińczów, ZK Kraków Nowa Huta, ZK Wronki, ZK Braniewo, ZK Bydgoszcz – Fordon, ZK Potulice, ZK Strzelin, ZK nr 1 Strzelce Opolskie, ZK Łupków, ZK nr 1 Grudziądz, ZK Iława, ZK Opole Lubelskie, AŚ Poznań, AŚ Warszawa Mokotów, AŚ Starogard Gdański, AŚ Kraków Podgórze,  AŚ Bydgoszcz.

  Jury, w skład których weszli przedstawiciele więziennictwa, Świdnickiego Ośrodka Kultury, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, wysoko oceniło jakość prac. Makiety wymagały nie tylko uzdolnień plastycznych, ale i ogromnej cierpliwości.Bezapelacyjnie zwycięzcą została makieta gdańskiej PGE Areny wykonana przez Zdzisława Piechotę z Zakładu Karnego w Potulicach. Drugie miejsce zajął Stadion Narodowy stworzony przez Krzysztofa Nowaka z Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich. Natomiast trzecie miejsce zajęła kolejna PGE Arena, wykonana w świdnickiej jednostce. Zwycięzca, obok nagrody rzeczowej, otrzymał koszulkę reprezentacji Polski z podpisem Franciszka Smudy.

  Poprzedni artykułZostań wolontariuszem na Pucharze Świata
  Następny artykułElectrolux się rozbuduje