Młodzieżowa Rada sceptycznie o łączeniu szkół

  33

  27 kwietnia 2012 r. podczas sesji Młodzieżowej Rady Miasta Świdnicy została przeprowadzona debata dotycząca projektu łączenia niektórych gimnazjów z liceami w Świdnicy. W sesji MRMŚ oprócz młodzieżowych radnych uczestniczyli: przewodnicząca RM Świdnicy Joanna Gadzińska, prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, dyrektor wydziału oświaty i wychowania w starostwie świdnickim Stanisław Szelewa, wolni słuchacze, goście z Kudowskiego Parlamentu Młodzieżowego oraz przedstawiciele mediów.

  Podczas prawie 2-godzinnej dyskusji padło wiele argumentów za i przeciw oraz zgłoszono kilka pomysłów („złotych środków”). Kilkoro radnych przedstawiło swoje autorskie stanowiska sprzeciwiające się omawianemu projektowi. Stanowisko Rady nie jest jeszcze jednoznacznie doprecyzowane, ponieważ zagadnienie jest bardzo skomplikowane i wymaga dalszej dyskusji oraz dodatkowych informacji.

  Mamy zamiar przeprowadzić sondaż (w formie ankiet) wśród uczniów szkół, których dotyczy projekt. Zamierzamy także przeprowadzić w tych szkołach debaty z udziałem dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców, aby wyrobić sobie ostatecznie zdanie na ten temat.

  Niemniej jednak w chwili obecnej MRMŚ jest bardziej sceptycznie niż optymistycznie nastawiona do omawianego projektu.

  MRMŚ

  Przypomnijmy, że Rada Miejska Świdnicy przyjęła uchwałę intencyjna w sprawie przejęcia od powiatu I LO i połączenia z Gimnazjum nr 3. W przyszłości powiat, wg planów miasta, przejąłby Gimnazjum nr 4 i połączył z II LO. Na mechaniczne łączenie nie zgodził się zarząd powiatu. Uchwała nie trafi pod obrady Rady Powiatu. (przyp. red.)

  Poprzedni artykułTrwają zapisy do Powiatowej Ligi Oldboys
  Następny artykułPamiętają o pradziadach