Maraton z Pismem Świętym [FOTO/VIDEO]

  28

  Biskup świdnicki Ignacy Dec, prezydent Wojciech Murdzek, przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Gadzińska, komendanci policji, Straży Miejskiej i Hufca ZHP oraz około 150 innych osób przez niemal cały dzień czytało Nowy Testament. W I Świdnickim Maratonie Biblijnym wzięły udział także szkoły i parafie z całego miasta.

  – Dołączamy do wielu miast w Polsce i na świecie, które w ten sposób przypominają istotę Słowa Bożego. Podobne maratony organizowane są od lat w Rzymie, Poznaniu, Zamościu czy Lublinie – mówił do zgromadzonych w kościele pw. św. Józefa jeden z organizatorów, biblista ks. Marcin Gęsikowski. Każdy z czytających otrzymał pamiątkowy certyfikat, a dla wiernych, którzy słuchali Pisma Świętego przygotowano niespodzianki – niewielkie kartki z wybranym wersetem z Biblii. Inicjatywa została przyjęta z zainteresowanie, pojawiły się jednak głosy, zachęcające do przeniesienia kolejnego maratonu na przykład na świdnicki Rynek. Dzisiejsze czytanie zakończyła msza św.

  W dniach od 22 do 28 kwietnia br. z inicjatywy stowarzyszenia „Dzieło Biblijne im. bł. Jana Pawła II”,  obchodzony jest w całej Polsce  IV Tydzień Biblijny pod hasłem: “Kościół domem budowanym przez miłość” (por. 1 Kor 8,1).

  Poprzedni artykułGarstecki skarbnikiem PiS
  Następny artykułJanusz Gol po raz drugi sięga po Puchar Polski