Janusz Gol po raz drugi sięga po Puchar Polski

5

Legia Warszawa z Januszem Golem w składzie po raz drugi z rzędu, a piętnasty w historii klubu wywalczyła piłkarski Puchar Polski. W wielkim finale zawodnicy ze stolicy pewnie pokonali 3:0 Ruch Chorzów w barwach którego nie zobaczyliśmy niestety innego świdniczanina Arkadiusza Piecha pauzującego za kartki.

Pierwszą bramkę Legioniści zdobyli już w 8. minucie spotkania, kiedy to do siatki chorzowian trafił Ljuboja. W 18. minucie swoją okazję miał wychowanek Polonii Świdnica, którego strzał głową zza linii pola karnego przeleciał niewiele nad poprzeczką. Kibice zebrani na stadionie w Kielcach na kolejną bramkę czekali do 41. minuty, golkipera Ruchu pokonał Radović i było 2:0. Ruch rozpoczął bardzo mocno drugą połowę starając się zdobyć kontaktowego gola, z trafienia cieszyli się jednak przeciwnicy. Żyro w sytuacji jeden na jednego nie dał szans Peskoviciowi i ustalił końcowy rezultat na 3:0.

Legia Warszawa – Ruch Chorzów 3:0 (2:0)

Legia: Kuciak, Jędrzejczyk, Żewłakow (87’ Wolski), Astiz, Wawrzyniak (70’ Kiełbowicz), Kucharczyk, Vrdoljak, Gol, Radović, Żyro (83’ Rzeźniczak), Ljuboja

Ruch: Peškovič, Burliga, Grodzicki, Stawarczyk, Szyndrowski (46’ Grzyb), Zieńczuk, Malinowski (33’ Lisowski), Straka, Jankowski, Janoszka, Niedzielan (57’ Abbott)