Jazz dla mas

  5

  Po raz pierwszy jazz w Świdnicy wychodzi poza sale koncertowe i kluby. 13 i 14 kwietnia rewelacyjne koncerty w Galerii Świdnickiej w ramach nowego cyklu „Jazz dla mas”. To całkowita nowość 19. już edycji Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych.

  – Moim marzeniem było, żeby wyjść z muzyką jazzową poza kluby, by dotrzeć do tych, którzy na hasło „jazz” reagują niezrozumieniem. Jazz ma wiele odmian, a w ramach nowego cyklu zaproponujemy tę bardziej przystępną, popularną formę. Galeria Świdnicka posiada znakomite warunki do tego, by organizować tu koncerty. Postanowiliśmy wykorzystać tę możliwość właśnie dla potrzeb tych dwóch występów – mówi Artur Janicki, twórca i główny organizator Nocy Jazzowych.

  – Pomysł Artura świetnie łączy się z koncepcją Galerii Świdnickiej jako miejsca nie tylko robienia zakupów, ale i takiego, w którym mile spędzamy czas. Koncerty jazzowe w tak nietypowym wydawałoby się miejscu to znakomity pomysł. Nie będzie to pierwsza impreza muzyczna, wiemy więc, że warunki akustyczne są bardzo dobre – zapewnia Beata Moskal-Słaniewska, specjalista ds. marketingu Galerii Świdnickiej.

  W piątek, 13 kwietnia 2012 roku o godz. 18.00 wystąpi Dziubek Band. To profesjonalny big-band, złożony z muzyków o wszechstronnym wykształceniu muzycznym specjalizujących się w muzyce rozrywkowej, pop, smooth jazz, R&B and groove music. Przed publicznością wystąpi 16-osobowy zespół muzyczny i 2 wokalistki. W repertuarze znajdą się największe przeboje lat 60., 70. i 80. W nietypowej aranżacji – połączenie mocnego brzmienia instrumentów dętych i perkusyjnych z charyzmatycznymi partiami wokalnymi. Koncert potrwa blisko dwie godziny.

  Dzień później, 14 kwietnia, w sobotę, koncert o zupełnie odmiennym charakterze. Znów czekają nas standardy i przeboje, ale tym razem w gitarowym brzmieniu. Duo Gitarinet to nowy projekt dwóch wirtuozów gitary klasycznej i elektrycznej – świdniczanina Mateusza Puławskiego, który w swoim rodzinnymi mieście ma duże grono fanów oraz wrocławianina Łukasza Kokoszko. Obaj ukończyli Wrocławską Szkołę Jazzu. Na koncercie w Galerii Świdnickiej wykonają własne aranżacje utworów jazzowych i przebojów muzyki rozrywkowej. Początek koncertu godz. 18.00.

  Na oba koncerty wstęp wolny.

  Poprzedni artykułSesja RM: drogi, pomoc społeczna, oświata
  Następny artykułOdchudzają kosztorys aquaparku