Google street view w Świdnicy?

  37

  Jak informuje Google, w najbliższych dniach kamera street view odwiedzi co najmniej jedno z miast na Dolnym Śląsku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że operatorzy z Google’a pojawią się właśnie w Świdnicy.

  Mamy dla Was dobrą wiadomość, od 10 maja pojazdy Street View znowu wyjadą na polskie ulice. Odwiedzą województwa dolnośląskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, pomorskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie. W każdym z tych województw odwiedzą co najmniej jedno z miast. Po kilku miesiącach fotografowania zebrany materiał zostanie poddany obróbce – takiej jak zamazywanie twarzy przechodniów i numerów rejestracyjnych pojazdów oraz dokładne łączenie obrazów w panoramy 360 stopni.Następnie nowe fotografie Street View z Polski zostaną udostępnione użytkownikom Map Google na całym świecie – czytamy na oficjalnym blogu Google

  Czy za pośrednictwem Internetu mieszkańcy innych krajów oddaleni od Świdnicy o tysiące kilometrów dzięki jednemu kliknięciu będą mogli zobaczyć uroki naszego miasta? O tym przekonamy się już niebawem.

  Wrocławski Rynek na Google Street View

  Co to jest Google Street Viwew?

  Street View jest popularną funkcją Map Google, uruchomioną w maju 2007 r. Pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można już oglądać zdjęcia z ponad 30 krajów na całym świecie, ze wszystkich 7 kontynentów. W Europie dostępna jest w takich państwach, jak na przykład Francja, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Czechy czy ostatnio Belgia. Z funkcji można także korzystać w aplikacji Google Earth i mobilnej wersji Map Google.

  Miejsca, które są dostępne w Polsce w ramach Street View można oglądać zbliżając Mapy Google do największego poziomu lub przeciągając znajdującą się w lewym górnym rogu mapy ikonę ludzika na podświetlony na niebiesko obrys ulicy. Dzięki zastosowanej technologii łączenia zdjęć w panoramy 360 stopni, można rozglądać się dookoła lub przesuwać wzdłuż ulicy, podziwiając widoki z perspektywy przechodnia. W ten sposób można na przykład sprawdzać lokalizację restauracji, ustalić miejsce spotkania, obejrzeć okolicę wybranego hotelu, zapoznać sie z drogą dojazdu, odnaleźć atrakcje turystyczne w okolicy.

  tepe

  Poprzedni artykułSpacery z audioprzewodnikiem
  Następny artykułŚwidnicki Imprezownik