Gol strzela w Pucharze Polski

4

Po sześciotygodniowej przerwie wychowanek Polonii Świdnica Janusz Gol zdobył bramkę dla Legii Warszawa. Tym razem nasz pomocnik wpisał się na listę strzelców w meczu rewanżowym półfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa, a Arką Gdynia. Dzięki jego trafieniu „Wojskowi” wygrali 2:1 i awansowali do finału rozgrywek.

Pierwszą bramkę dla zespołu ze stolicy w 23. minucie zdobył Nacho Novo. Kiedy pól godziny później wyrównał Piotr Kuklis, gdynianie na poważnie zaczęli myśleć o strzeleniu drugiego gola, który dawałby im dogrywkę. Jednak decydujący „cios” pod koniec meczu zadał Janusz Gol.  Po dośrodkowaniu Novo piłkę przyjął Żyro, zgrał ją do świdniczanina, a ten nie zmarnował okazji strzelając z bliskiej odległości. Dzięki zwycięstwu Legii w finale Pucharu Polski spotkają się dwaj byli zawodnicy naszego klubu. 24 kwietnia na stadionie w Kielcach w meczu Legii z Ruchem o zwycięstwo w tych prestiżowych rozgrywkach zagrają Janusz Gol i Arkadiusz Piech. Ruch Chorzów zagwarantował sobie grę w finale pokonując po serii rzutów karnych Wisłę Kraków, dodajmy, że piłka po strzale Piecha z rzutu karnego znalazła drogę do siatki.