Strona główna Bez kategorii Dogadają się w sprawie aptek?

Dogadają się w sprawie aptek?

9

Zarząd powiatu świdnickiego przygotowu Reverse Stretch Marks click here je uchwałę, która na nowo ureguluje kwestię nocnych i świątecznych dyżurów aptek. Farmaceuci ze Świdnicy, Strzegomia i Świebodzic podczas marcowego posiedzenia Komisji Zdrowia Rady Powiatu stwierdzili, że utrzymanie takich dyżurów coraz  częściej przekracza ich możliwości.

Zdaniem prowadzących apteki nocne i całodobowe świąteczne dyżury są niezwykle kosztowne i nieopłacalne ze względu na znikoma liczbę klientów. Zmuszają ich także do zatrudniania dodatkowych pracowników. Z takiej organizacji pracy zrezygnowali już farmaceuci m.in. w powiecie kłodzkim. W Świdnicy gotowych do utrzymania dyżurów jest 10 aptek, przeciwko jest 20. Zdecydowanie przeciwni są farmaceuci ze Strzegomia i Świebodzic. W całym powiecie jest ponad 50 aptek.

Jak informuje starostwo, zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne do zadań Rady Powiatu należy określenie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych, dostosowanego do potrzeb ludności oraz zapewnienie dostępności do świadczeń farmaceutycznych, również w porze nocnej, niedziele i święta. Rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem projektu stosownej uchwały.

W  kwietniu  przewidywane są kolejne spotkania z udziałem środowiska aptekarskiego, przedstawiciela Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej, władz samorządowych Strzegomia i Świebodzic. Mają doprowadzić do porozumienia. – Mamy nadzieję, że uda się osiągnąć satysfakcjonujące rozwiązanie w tej sprawie, gdyż w grę wchodzi zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych mieszkańców naszego powiatu – mówi wicestarosta Alicja Synowska.

Do czasu podjęcia przez Radę Powiatu w Świdnicy uchwały regulującej powyższe zagadnienia obowiązuje rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Świdnickiego określony uchwałą Zarządu Powiatu w Świdnicy z dnia 24 października 2006 r.

opr. red.

Poprzedni artykułBędą obrady Sudecko-Śląskiego Konwentu Samorządowego
Następny artykułGigantyczna torebka gotowa [FOTO]