Będzie praca w nowej fabryce

  6

  Jak poinformował Grzegorz Wijas, kierownik  Filii Powiatowego Urzędu Pracy w Strzegomiu, FSB Piekarnie Sp. z o. o. złożyła  największą liczbę ofert pracy w gminie Strzegom, jakiej nie odnotowano w przeszłości.  We wrześniu i październiku 2011 r. zostały złożone 2  oferty na stanowisko kierownika zmiany i kierownika technologii produkcji. W marcu  tego roku FSB Piekarnie  Sp. z o.  o. złożyła zapotrzebowanie na 50 miejsc pracy na stanowiska: pomocnika piekarza, operatora linii produkcyjnej, operatora linii pakującej i mechanika.

    – Pozyskanie takiego inwestora jest  ogromnym sukcesem naszej gminy . Pojawia się jeszcze szansa, że pozyskamy następnych. Dużo ludzi będzie tutaj przyjeżdżać, zobaczą, że coś się robi, coś się buduje i zainwestują kolejni. Tak też było w Wałbrzychu i w Żarowie. Powoli, z czasem i u nas się strefa poszerzy– stwierdził kierownik.

  Zainteresowanie osób bezrobotnych ofertami pracy, złożonymi przez FSB Piekarnie Sp. z o. o. jest ogromne. W pierwszych dniach kwietnia  wpłynęło ponad 100 ankiet, złożonych w 70 % przez kobiety. Oczekiwania ludzi są też bardzo duże. – Przyjmujemy wszystkie podania, jest to jednak wstępna rekrutacja. Firma zaś  wyselekcjonuje ankiety, przeprowadzi rozmowy wstępne  i skieruje wybrane osoby na szkolenie w Hiszpanii, ponieważ pracownicy firmy muszą być dobrze wyszkoleni i wykonywać solidnie swoje obowiązki zawodowe. Będą stawiane bardzo wysokie wymogi – dodał Grzegorz Wijas.

   FSB Piekarnie Sp. z o. o. zaoferowała 50 miejsc pracy w pierwszym rzucie. -Ludzie spodziewają się, że stanowisk pracy będzie więcej. Mają nadzieję, że po rozruchu, gdy inwestycja nabierze tempa i  zwiększy się produkcja,  będą jeszcze następne. Dlatego przyjaźnie spoglądają na poczynania inwestora i dobrze mu życzą, ponieważ jego sukces będzie naszym – spuentował rozmowę Grzegorz Wijas, kierownik  Filii Powiatowego Urzędu Pracy w Strzegomiu.

  Nabór pracowników przez Urząd Pracy w Strzegomiu i firmę Randstad jeszcze  trwa. Ankiety są dostępne w Urzędzie Pracy w Strzegomiu,  pokój nr 2.  Na ich składanie mieszkańcy mają około 3 miesięcy.

   

                                                                                                                     Grażyna Kuczer

                                                                                                                     rzecznik prasowy UM w Strzegomiu

  Poprzedni artykułRajdowa nagroda fair play
  Następny artykułUczcili pamięć saperów i ofiar Katynia