Z ulotkami przeciwko reformie emerytalnej

  17

  10 tysięcy ulotek i bezpłatnych egzemplarzy Tygodnika Solidarność trafi jutro, 23 marca,  do mieszkańców powiatu świdnickiego. – Przyłączamy się do dolnośląskiej akcji, która jest kolejną formą protestu przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego – informuje Zofia Cierniewska, przewodnicząca Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” powiatu. – Już dziś zapraszam także wszystkich chętnych do wyjazdu na manifestację przed Sejmem, planowaną na 30 marca. Zgłoszenia przyjmujemy w naszej siedzibie przy ulicy Łukasińskiego 13 w Świdnicy.

  Zofia Cierniewska

  Jutro około 10.00 rozpocznie się kolportaż ulotek na ulicach Świdnicy i pozostałych miast powiatu. Część z nich trafi do zakładów pracy. ” TAK – dla referendum, NIE – dla pracy aż do śmierci” – brzmi główne hasło. „Solidarność kategorycznie sprzeciwia się planom wydłużenia wieku emerytalnego do 67 roku życia i wzywa rząd do rozpoczęcia dialogu nad kompleksowymi zmianami systemowymi. Zdaniem związku, wydłużenie wieku emerytalnego jest złym rozwiązaniem. „Dla zmiany niekorzystnych trendów demograficznych konieczna jest Narodowa Strategia Demograficzna” – czytamy w ulotce.

  30 marca związkowcy będą manifestować przed Sejmem. Na ten dzień zaplanowano pierwsze czytanie obywatelskiego wniosku o przeprowadzenie narodowego referendum w sprawie emerytur. Podpisało się pod nim 1,5 miliona Polaków. Wśród nich jest 7 tysięcy mieszkańców powiatu świdnickiego. – Tyle podpisów zebraliśmy na naszym terenie – dodaje Zofia Cierniewska i zachęca do wyjazdu na manifestację w Warszawie.

  asz

  Poprzedni artykułNauczyciele na scenie
  Następny artykułAquapark: Mercedes zamiast ferrari?