Wspierają rozwój przedsiębiorstw

  0

  Już drugi rok z rzędu Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych intensywnie wspiera powstawanie i rozwój przedsiębiorstw na terenie naszego powiatu. W ramach Inicjatywy JEREMIE finansowanej z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. To niepowtarzalna szansa na rozwój gospodarczy naszego powiatu. Szansę tę dostrzegliśmy i staramy się ją maksymalnie wykorzystać. W 2011r. pozyskaliśmy na ten cel 1,5 mln zł a w 2012r. kolejne 3 mln zł – mówi Prezes Konrad Jabłoński.

  Kto może skorzystać?

  Finansowanie skierowane jest do przedsiębiorców zatrudniających maksymalnie do 250 osób i obejmuje szeroki wachlarz przedsięwzięć: od zakupu nieruchomości na działalność gospodarczą, poprzez zakup maszyn i urządzeń do tworzenia nowych stanowisk pracy włącznie. Różnorodność celów podlegających finansowaniu jak i niespotykane, w naszych realiach gospodarczych oprocentowanie na poziomie 2,45%, mniej więcej o połowę niższe od wskaźnika inflacji sprawia, że wsparcie to jest unikalną szansą dla przedsiębiorców- wyjaśnia Konrad Jabłoński.

  Co sprawia że Stowarzyszenie może zaproponować pożyczki tak atrakcyjne, a mówiąc wprost tak niesłychanie tanie?

  Po pierwsze zasady zawarte w Regionalnym Programie Operacyjnym dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, który daje doskonałe możliwości opracowywania lokalnych programów wspierania przedsiębiorczości. I takie dwa autorskie projekty, dostosowane do potrzeb przedsiębiorców, Stowarzyszenie opracowało i zgłosiło do konkursu. Po wtórenasza organizacja nie jest nastawiona na zysk wobec czego może zaoferować usługi tańsze od rynkowych – przekonuje Weronika Porucznik Specjalista finansowy Stowarzyszenia.

  Kto jest członkiem Stowarzyszenia?

  Powiat Świdnicki, Gmina Miasto Świdnica, Gmina Jaworzyna Śląska. Tu przejawia się dalekowzroczność wspomnianych wcześniej samorządów. Wspierają one istnienie Stowarzyszenia płaconymi składkami, tworząc najefektywniejszą politykę realnego wsparcia przedsiębiorczości na swoim terenie. Gdyby nie istniało Stowarzyszenie środki rozwojowe o których mówimy byłyby niedostępne. Wysiłek ten zwraca się samorządom w postaci oferty trafionej pomocy  na tworzenie nowych firm, finansowanie rozwoju już istniejących, tworzenie nowych miejsc pracy i to ze środków zewnętrznych, których w żaden sposób samorządy nie mogłyby wysupłać z własnych budżetów. Słowem to nie tylko dbałość o tworzenie dobrego klimatu dla przedsiębiorczości, to konkretne i pożądane wsparcie. Co istotne to także korzyści ekonomiczne w postaci podatków i obrotu gospodarczego, wzrostu zamówień w firmach. Prowadzone przez nas rozliczenia wskazują, że co najmniej 70% środków finansowych wsparcia jest wydawane lokalnie na zakup dóbr i usług – odpowiada Łukasz Świeczko.

  Czy na zakończenie rozmowy możecie Państwo zachęcić przedsiębiorców do korzystania z produktów Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych?

  Zdecydowanie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców myślących o rozwoju swoich biznesów do skorzystania z naszej oferty.

  artykuł sponsorowany

  Poprzedni artykułŚKPR – Piotrkowianin, wygraj bilety na mecz
  Następny artykułOtworzyli drzwi w Gimnazjum nr 4