Otworzyli drzwi w Gimnazjum nr 4

  0

  28 lutego  z  okazji Drzwi Otwartych Czwórki Gimnazjum nr 4 wypełniło się  zaproszonymi  dziećmi ze szkół podstawowych ze Świdnicy i okolic.  A wszystko po to, by  wspólnymi siłami odgonić lęki i zmniejszyć stres związany z przyszłą zmianą szkoły oraz, żeby  się przekonać, co czeka od września na przyszłych gimnazjalistów w tej szkole. Około dwustu szóstoklasistów obejrzało na sali gimnastycznej przedstawienie kabaretowo-teatralne „Duża przerwa w pokoju nauczycielskim”, które w zabawny sposób  przybliżyło im pracę oraz sylwetki nauczycieli gimnazjum. Uczniowie  obejrzeli również  występ szkolnego clubu cheerleaderek, działającego we współpracy z Świdnickim Klubem Piłki Ręcznej. Przybyłych gości zaproszono również do uczestnictwa w pokazie treningu capoeiry – afrobrazylijskiej sztuki walki.

  Czwórka to nie tylko lekcje, dzwonki i prace domowe, to także chętnie uczęszczane przez uczniów zajęcia dodatkowe, na których mogą rozwijać swoje pasje, a także umiejętności sportowe. –mówił w swym powitaniu dyrektor Gimnazjum nr 4 w Świdnicy Tomasz Całka. -Mamy bardzo dobrze wyposażoną pracownię informatyczną z tablicą multimedialną, odnowioną salę gimnastyczną, boisko wielofunkcyjne, bogato wyposażone pracownie przedmiotowe.

  Gry  multimedialne, pokazy doświadczeń chemicznych, fizycznych, zwiedzanie pracowni, konkurs matematyczny, to tylko nieliczne atrakcje Drzwi Otwartych w Gimnazjum 4. W sali bibliotecznej uczniowie obejrzeli wystawę  poświęconą historii  gimnazjum:  kroniki szkolne, wycinki z prasy na temat osiągnięć gimnazjalistów i ważnych wydarzeń z życia szkoły, archiwalne numery gazetki szkolnej „Czwórka”.

  Uczniowie mogli przyjrzeć się działalności Klubu Milionera, który jest zapowiedzią otwieranej  przyszłym roku klasy matematyczno-ekonomicznej – mówi Joanna Łopuszańska-Kułak nauczyciel matematyki w gimnazjum. – W ramach współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych oraz Wyższą Szkołą Technologii Teleinformatycznych uczniowie tej klasy będą uczestniczyć w zajęciach, warsztatach poszerzających ich wiedzę  oraz umiejętności z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości, technologii teleinformatycznej.

  Uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielami stworzyli bardzo ciekawy program, prezentujący ich talenty, zainteresowania, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Drzwi Otwarte to  niezwykły i szczególny dzień nie tylko dla szkoły, która je organizuje, ale przede wszystkim dla  młodych szóstoklasistów, którzy właściwie po raz pierwszy prawie samodzielnie już niedługo dokonają ważnego wyboru dotyczącego ich dalszej edukacji.

  Gimnazjum nr 4

  [photospace]

  Poprzedni artykułWspierają rozwój przedsiębiorstw
  Następny artykułOkradły chorego staruszka