Więcej pieniędzy dla niepełnosprawnych

  6

  O ponad milion złotych więcej niż w 2011 roku otrzymał powiat świdnicki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Do rozdysponowania są 3.125.898 złotych.

  W związku z tym znacznie więcej środków niż przed rokiem będzie można przeznaczyć na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych – wyjaśniała podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Beata Galewska, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W 2011 roku na ten cel było 98 tysięcy złotych, w tym będzie pół miliona. Zainteresowanie dofinansowaniami jest ogromne. W tej chwili złożonych zostało już ponad 400 wniosków.

  Niepełnosprawni będą mogli skorzystać także z pomocy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, na co przeznaczono 670 tysięcy złotych. 628 tysięcy to z kolei kwota na dofinansowanie likwidacji barier architektonicznych. – Cieszymy się bardzo, ze środków w tym roku jest znaczącą więcej. To także zasługa świdnickiego PCPR-u, który bardzo rzetelnie i co do złotówki zagospodarował dotacje z lat ubiegłych – chwaliła wicestarosta Alicja Synowska.

  Poprzedni artykułZ aparatem na psi problem
  Następny artykułNauczyciele i uczniowie na scenie. „Delta” najlepsza