Tryptyk Syberyjski spotkanie drugie

  1

  Jędrzej Morawiecki będzie kolejnym gościem spotkań z mroźna krainą. Spotkanie będzie połączone z pokazem fragmentów filmu dokumentalnego pt. „Syberyjski przewodnik”. Dokument opowiada historię Wissariona – rosyjskiego samozwańczego Chrystusa.

  Jędrzej Morawiecki jest adiunktem w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorem filologii słowiańskiej oraz socjologii. W latach 1998–2008 pracował jako reportażysta dla „Tygodnika Powszechnego”, był także korespondentem Agencji Reuters, współpracował z Sekcją Polską BBC. W roku 2011 ukazały się dwie jego książki: „Głubinka.Reportaże z Polski” i „Schyłek zimy. Bajka dokumentalna”.

  Po spotkaniu organizatorzy zapraszają do dyskusji. Udział w niej wezmą Jana Karpienko, rodowita mieszkanka Syberii i Jacek Sikora, świdnicki mistrz czekolady. Jana Karpienko pochodzi z Tomska, gdzie ukończyła licencjat na wydziale filologicznym na Uniwersytecie Państwowym, potem studia magisterskie na Państwowym Uniwersytecie Pedagogicznym i w ramach programu podwójnego dyplomu przyjechała do Polski. Tu studiuje w Instytucie Filologii Słowiańskiej. – Kocham Polskę, kocham Rosję – jednocześnie. Uważam że teraz mam 2 domy, 2 serca, i chcę aby tak było dalej – mówi Karpienko

  – Po raz ostatni na Syberię wyjechałem 10 lat temu, a jednak w mojej pamięci to najbardziej żywy obraz podróży. Zastanawiam się czasem czy obraz Syberii, który noszę w sobie nie jest ożywiany wciąż i wciąż przez podróżujących tam ludzi, których spotykam tutaj w Świdnicy – tak o swoich podróżach po Syberii mówi Jacek Sikora.

  Spotkanie z Syberią zaplanowano na 19 marca na godzinę 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ulica Franciszkańska. Wstęp wolny.

  Poprzedni artykułOdczarować 315-tkę
  Następny artykułArek Piech trafia po raz ósmy