Świdnicki Imprezownik

  2

  No i nadeszła! Mam nadzieję, że zagości na  dłużej, a mrozy, wichury, deszcze niespokojne będą tylko wspomnieniem. Moc słońca jest dla mnie czymś fenomenalnie niepojętym, ale świadoma swojej niewiedzy kocham je uczuciem bezwarunkowym. Ledwie się pojawiło, a poziom endorfin  podskoczył podejrzewam nie tylko u mnie. Skoro humory dopisują, to nie pozostaje nic innego, jak zaprosić Was wszystkich, moi drodzy Czytelnicy, do aktywnego spędzenia soboty i niedzieli, no i drugiej połowy piątku też. Przegląd wydarzeń czas rozpocząć.

  ***

  Nazwa: 19 Międzynarodowe Noce Jazzowe – Atom String Quartet |

  koncert

  Miejsce: Świdnica, Rynek, Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy

  Data i godzina: 16.03.2012; godz. 19:30

  Cena: 15 zł i 20 zł

  Już dziś w Świdnicy zagra Atom String Quartet jest jednym z nielicznych na świecie i pierwszym w Polsce kwartetem smyczkowym grającym jazz. Zespół tworzą – Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński na skrzypcach, Michał Zaborski na altówce oraz Krzysztof Lenczowski na wiolonczeli. Są to muzycy, którzy na co dzień prowadzą własne zespoły oraz występują z najlepszymi polskimi artystami. Atom String Quartet wykonuje głównie własne kompozycje, które dzięki zastosowaniu tak nietypowej dla muzyki jazzowej obsady wykonawczej, brzmią bardzo nowocześnie i oryginalnie. Ten obiecujący kwartet stale zyskuje rozgłos i uznanie, w ostatnim czasie zdobył stypendium w programie Młoda Polska, przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz został nominowany do nagrody Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nowa Nadzieja Roku 2010.

  ***

  Nazwa: Wystawa Fotografii Marcina Chodóra

  Miejsce: Świdnica, pl. Grunwaldzki 11, Klub Bolko

  Data i godzina: 16.03.2012; godz. 18:00

  Cena: wstęp wolny

  Wystawa fotografii, którą będzie mogli oglądać do połowy kwietnia poświęcona jest tematyce sportów ekstremalnych. Będziemy mogli zobaczyć zdjęcia przede wszystkim skateboarderów, snowboarderów kto wie co sam autor przygotował dla nas na deser. Świdniczanin od urodzenia, prywatnie mój znajomy, postać obok której nie da się przejść obojętnie. Cóż, nie pozostaje nic innego jak serdecznie zaprosić na wernisaż wystawy „Kazika” już dziś.

  ***

  Nazwa: Rassay Sound | koncert

  Miejsce: Świdnica, ul. Basztowa 1, Klub Baszta

  Data i godzina: 17.03.2012; godz. 21:00

  Cena: 5 zeta

  W najbliższy piątek, 17 marca, zapraszamy do świdnickiego Klubu Baszta na godzinę 21.00 na Rassay Sound z udziałem Dominika Patela i Martyny Baranowskiej. Będzie gorąco nie tylko ze względu na temperaturę. Polecam!

  ***

  Nazwa: Cinema 3D

  Miejsce: Świdnica, ul. Westerplatte, Kino w Galerii Świdnickiej

  Od tygodnia mamy w Świdnicy nowoczesne, w pełni wyposażone, pachnące farbą kino. Chciałabym Wam przybliżyć repertuar kina. Cinema3D to najnowsze premiery filmowe połączone z zaskakującymi promocjami pełnymi nagród. Atrakcyjne ceny biletów pozwalają na znakomite filmowe spędzanie czasu. Pomimo pełnej cyfryzacji  kino Cinema3D oferuje także projekcje analogowe z wykorzystaniem oldschoolowej taśmy. Bez wątpienia C3D jest dla Świdniczan rewelacyjną alternatywą i sposobem na spędzenie nie jednego wieczoru. Dokładniejszy repertuar wraz z cenami znajdziecie klikając na poniższy link.

  http://www.cinema3d.pl/?pid=251&mid=419

  Ech! Zachwycona jestem dzisiejsza pogodą, zbliża się sezon tzw. Open Airów, Festivali i imprez plenerowych, na samą myśl serce się raduje. Optymistycznie, niezmiennie i niezmiernie ciepło życzę wszystkim Wam udanego i spokojnego weekendu.

  Całuski, cukiereczki, ciasteczka

  Maja Jasnos

  Poprzedni artykułKolejne pieniądze na zabytki
  Następny artykułOdzyskał pamięć