Kolejne pieniądze na zabytki

  0

  Kościoły w Witoszowie Dolnym i Mokrzeszowie otrzymały kolejne wsparcie na niezbędne prace renowacyjne. Dla świątyni z Witoszowa to drugi zastrzyk finansowy. Wcześniej parafia otrzymała 400 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Kultury.

  Kościół w Witoszowie Dolnym

  jak informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica, podczas  nadzwyczajnej sesji Rada Gminy Świdnica przyjęła uchwały w sprawie udzielenia dotacji na renowację 2 zabytków sakralnych, w łącznej kwocie 75 tys. zł. W budżecie gminy na 2012 r. zaplanowano kwotę 75 tys. zł. z przeznaczeniem na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Na podstawie złożonych wniosków Rada Gminy przyznała w drodze uchwał, 55 tys. zł. dla Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Witoszowie Dolnym na m.in. oczyszczenie i wzmocnienie sklepienia nawy głównej. Druga dotacja w wysokości 20 tys. zł. została przyznana Parafii p.w. Św. Jadwigi w Mokrzeszowie z przeznaczeniem na wymianę stolarki okiennej, renowację drzwi wejściowych i zakrystii, montaż izolacji przewiwilgociowej.

  Kościół w Mokrzeszowie

  W 2011 r. w budżecie gminy na zadania z zakresu dofinansowania prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytkw zabezpieczono środki finansowe w wysokości 75 tys. zł, a w 2010 r. 59 tys. zł.

  Poprzedni artykułII LO jedzie do Parlamentu Europejskiego
  Następny artykułŚwidnicki Imprezownik