Rusza przetarg na Sukiennice Świdnickie

  14

  Na czwartek, 8 marca zaplanowano przetarg, który ma wyłonić najemcę. Podejmie on się zorganizowania nieszablonowego miejsca. Mowa o Sukiennicach Świdnickich, które mają szansę wrócić do Rynku. Zwycięzca przetargu w zamian za przygotowanie miejsca – wraz z radykalną przebudową – może liczyć na zwolnienie z czynszu nawet przez 4 lata w samym sercu Świdnicy – Rynku. Według planu Sukiennice Świdnickie mogą powstać w bloku śródrynkowym na parterze kamienicy Rynek 39-40. W miejscu tym poprzednio działała księgarnia.

  Przetarg ma pomóc w znalezieniu najemcy ponad 124-metrowego lokalu. Po zaaranżowaniu wejść w nowym miejscu zostanie stworzony naturalny dostęp do ośmiu kramów stylizowanych na historyczne.

  To doskonałe miejsce, gdzie swoje dzieła mogą sprzedawać artyści, rękodzielnicy, czy też sprzedawcy wyrobów regionalnych. Zmiana lokalizacji wejścia od zewnętrznej i wewnętrznej strony budynku stworzy dodatkowe dojście do dziedzińca z odbudowywaną wieżą ratuszową. Tam planujemy nie tylko nową aranżację placu, ale też remont elewacji budynków. Wspólnie z prywatnym inwestorem możemy stworzyć naprawdę klimatyczne i nowe miejsce – uważa Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

  Szczegółowe informacje dotyczące przetargu, do którego można się jeszcze zgłosić, dostępne są pod adresem: www.nieruchomosci-swidnica.pl.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy

  Urzędu Miejskiego w Świdnicy