Dla kogo 1% podatku? Dzisiaj Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

  0

  Jeszcze 58 dni zostało podatnikom rozliczającym się przez PIT na złożenie deklaracji za 2011 rok. Dzięki uproszczonej formule łatwiej podzielić się organizacjami pożytku publicznego 1% z podatku. Pełny spis znajduje się na http://www.pozytek.gov.pl/Aktualnosci,454.html#4398. Swidnica24.pl w każdą sobotę będzie podpowiadać, komu z terenu powiatu świdnickiego można przekazać 1%. Dzisiaj zachęcamy do wsparcia Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

  Celem Muzeum jest trwała ochrona dóbr kultury i tradycji z zakresu przemysłu na Dolnym Śląsku w  szczególności produkcji kolejowej, informowanie o wartościach i treściach gromadzonych zbiorów, upowszechnianie podstawowych wartości historii, nauki i kultury polskiej oraz światowej, kształtowanie wrażliwości poznawczej i estetycznej oraz umożliwianie kontaktu ze zbiorami.

  Muzeum realizuje na rzecz ogółu społeczeństwa zadania publiczne, którymi są m.in <http://m.in/>. gromadzenie dóbr kultury, katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych muzealiów oraz przechowywanie gromadzonych dóbr kultury.
  Muzeum prowadzi szeroko pojętą działalność edukacyjną dzieci i młodzieży.

  Jak przekazać 1% podatku dla Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku?*
  Obecnie to Urząd Skarbowy zajmie się przekazaniem podatku. Podatnik musi jedynie wskazać organizację, której chce przekazać część swojego podatku.
  Wystarczy tylko znać nazwę organizacji i numer KRS oraz wnioskowaną kwotę w druku PIT

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
  ul. Towarowa 4
  58-140 Jaworzyna Śląska
  nr KRS 0000225114*

  www.muzeumtechniki.pl

  Poprzedni artykułHalowy „Finał Finałów”
  Następny artykułRusza przetarg na Sukiennice Świdnickie