Siatkarki „Ekonomika” mistrzyniami Dolnego Śląska

  6

  Zaczęło się od zwycięstwa Zespołu Szkół Ekonomicznych w finale strefy wałbrzyskiej. Nasze siatkarki pokonały 2:0 ZSP Nowa Ruda oraz 2:0 III LO Wałbrzych i awansowały do ścisłego finału Dolnego Śląska licealiady z piłce siatkowej dziewcząt. W finale brały udział najlepsze drużyny z poszczególnych stref całego województwa, a więc: zwycięzcy strefy wałbrzyskiej (ZSE Świdnica), wrocławskiej (ZS nr 22), legnickiej (I LO Głogów) i jeleniogórskiej (LO Bolesławiec).

  Turniej rozgrywany był na zasadzie losowania par półfinałowych, a następnie odbywały się mecze o miejsca 1-2 (zwycięzcy półfinałów) i 3-4 (przegrani półfinałów). W pierwszym meczu nasze siatkarki trafiły na gospodarza I LO Głogów i wygrały 2-0 (25-13 i 25-20), w drugim półfinale ZS 22 Wrocław (oparty na juniorkach i kadetkach Gwardii Wrocław) pokonał 2-1 LO Bolesławiec. W wielkim świdniczanki pokonały po pięknym i emocjonującym meczu ZS 22 Wrocław 2-1 (25-18, 26-28,15-12). Tym samym nasze zawodniczki zdobyły Mistrzostwo Dolnego Śląska szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt, detronizując wieloletniego mistrza ZS 22.

  Na zdjęciu

  Góra od lewej: trener Wojciech Ząbek, Adriana Lawer, Marta Gezella, Klaudia Nowacka, Angelika Nijak, Adriana Brońska, Joanna Rebska, Paulina Leśniak

  Dół od lewej: Alicja Krusiewicz, Kamila Regnowska, Natalia Bernaciak, Aleksandra Gancarz (kapitan), Aleksandra Dolecka (wybrana najlepszą zawodniczką drużyny)

  Poprzedni artykułWiosenna zmiana w Magazynie Swidnica24.pl
  Następny artykułGiełda z sukcesem