Dawna szkoła specjalna sprzedana

  16

  Dwóch oferentów zgłosiło się do rokowań w sprawie sprzedaży byłej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Jagiellońskiej w Świdnicy. Powiat chciał za zabytkowy pałacyk wraz z ogrodem 911 tysięcy złotych. – Z bólem serca zdecydowaliśmy się sprzedać tę nieruchomość za 600 tysięcy złotych – stwierdził podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu starosta Zygmunt Worsa. – To była zdaniem zarządu najlepsza decyzja po 4 nieudanych przetargach i dwóch turach rokowań. Gdybyśmy nadal czekali, budynek ulegałby stałym zniszczeniom.

  Do ostatnich rokowań zgłosiło się dwóch oferentów. Jeden chciał kupić szkołę za 560 tysięcy złotych, drugi za 600. tysięcy. Wygrała wyższa oferta, przedstawiona przez firmę P&P Project s.c. w Świdnicy. Spółka istnieje od 1992 roku, zarządzała wieloma nieruchomościami, a w 2009 roku rozpoczęła budowę jednorodzinnych domków ekologicznych w Pszennie.

  Próby sprzedaży w przetargach zakończyły się fiaskiem także  w przypadku dwóch innych nieruchomości – działek przy ulicy Stawki-Lipowej w Świdnicy i dawnej szkoły z Bystrzycy Dolnej. Świdnickich działek nie udało się sprzedać.  Trzykondygnacyjną dawną szkołę za 400 tysięcy złotych (powiat chciał 800 tysięcy) kupiła gmina Świdnica, która jako jedyna zgłosiła się do rokowań. – Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy został zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego i w tej chwili nie ogranicza nas funkcja oświatowa – mówi Janusz Waligóra, rzecznik UG Świdnica. – Zastanawiamy się, czy obiekt wykorzystać na siedzibę spółki wodnej czy mieszkania komunalne. Decyzja ma zapaść w najbliższych tygodniach.

  asz

  Poprzedni artykułDotacje na remonty kościołów
  Następny artykułUpamiętnią opozycjonistkę z Krzyżowej