Puchar nie dla Polonii

9

Piłkarze Polonii Świdnica rozegrali dziś pierwszy mecz o stawkę po przerwie zimowej. W  ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego spotkali się z Victorią Świebodzice występującą dwie klasy rozgrywkowe niżej. Faworyci przegrali 1:2.

Przez pierwsze 15 minut gra toczyła się w środku pola. Dopiero w 17. minucie groźnym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego popisał się Lato, jednak bramkarz gospodarzy dobrze zachował się w tej sytuacji. W 20. minucie Polonia wyszła na prowadzenie. Śmiałowski otrzymał dokładne podanie ze środka pola, minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Do końca pierwszej połowy groźnych akcji praktycznie nie było, do przerwy Polonia prowadziła zatem 1:0.

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęła  Polonia przeprowadzając kilka groźnych akcji, które jednak nie skończyły się bramką. Później do głosu zaczęli coraz wyraźniej dochodzić gospodarze, wyrównując w 55. minucie po precyzyjnym strzale Borgonia z linii pola karnego. 8 minut późnej po składnej akcji Victorii i kilku podaniach w środku pola Werner wyszedł sam na sam z Pierzgą i pewnie pokonał bramkarza  Polonii. Od tego momentu Victoria przejęła kontrolę nad meczem, a goście próbowali odgryźć się kilkoma ofensywnymi akcjami  w końcówce, jednak świebodziczanie skutecznie się bronili i wynik nie uległ już zmianie. Po kolejnym słabym, bezbarwnym meczu świdniczanie znów przegrali, tym razem z Victorią 1:2.

Victoria Świebodzice-Polonia Świdnica 2:1

Bramki: Śmiałowski 20’ oraz Borgoń 55’, Werner 63’

Victoria: Walusiak, Błaszczak, Gromniak, Lehner, Lewandowski, Bodio, Szczepański, Borgoń, Borkowski, Traczykowski, Werner oraz Zapała, Dolecki, Grzesiak

Polonia: Pieżga, Bielski, Luber, Goździejewski, Miętkiewicz, P.Salamon, Szuba, Śmiałowski, Lato, Łagiewka, Szewczak oraz Morawski