Premiera spektaklu „Nieopłacalne”

  1

  Kilka lat temu opinię publiczną poruszyła śmierć młodej studentki wypchniętej z pociągu przez dwóch rówieśników. Teatr Niemożliwy  ze Świebodzic postanowił zmierzyć się z tematem głośnej i wstrząsającej zbrodni, opowiadając historię o dwójce nastolatków, którzy wyrzucają z pędzącego pociągu niewinną Kasię. Jak rodzi się przemoc? Czy można uniknąć tragedii? Czy opanowanie w obliczu śmiertelnego zagrożenia jest najskuteczniejszą bronią? Czy zamordowanie niewinnej osoby może być opłacalne?

  Spektakl Nieopłacalne skupia się nie tyle na zbrodni, co na grze, która zakończona jest zbrodnią. Inicjatorem i reżyserem jest Vik – bezczelny, arogancki, epatujący brutalnością i demoralizacją młody człowiek. Gra złem, którego używa jako skutecznego narzędzia manipulacji, obserwując przy tym reakcje swych ofiar. Uratować może tylko instynkt. Ale, co się dzieje, gdy ofiara nie godzi się na przypisaną jej rolę…

  Premiera spektaklu Nieopłacalne wg Małgorzaty Rokickiej 9 marca o godz. 19.30 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach przy ul. Wolności 13.

  Spektakl od 15. roku życia. Wstęp wolny.

  Teatr Niemożliwy działa przy Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach od 2009 roku. Ma na swoim koncie kilka wieczorów poetycko-muzycznych, spotkanie kabaretowe „Dawka humoru, czyli Teatr Niemożliwy reaktywuje Kabaret POTEM” oraz spektakle: „Sztukę” wg Rezy, „Portrety kobiet i mężczyzn u Osieckiej”, „Drugi pokój” wg Herberta.

  Marlena Jasińska-Denst

  Teatr Niemożliwy

  Poprzedni artykułInstytucje zawiodły, pomogli zwykli ludzie
  Następny artykułImprezy odwołane