Pomosty jak nowe, reszta bez zmian

  23

  Nad zalewem rozpoczęły się zapowiadane od zeszłego roku zmiany. Dzisiaj ruszyła wymiana balustrad na pomostach. Niestety, to jedyna poważna inwestycja w tym roku, która zmieni nieco wygląd ulubionego miejsca spacerów świdniczan.

  Pomosty były gruntownie remontowane 10 lat temu, jednak drewniana konstrukcja nie oparła się warunkom atmosferycznym i ptasim odchodom. Za 66 tysięcy złotych z budżetu miasta świdnicka firma wymienia drewniane poręcze na bardziej trwałe metalowo-drewniane, nawiązujące stylistyką do poprzedniczek. Konstrukcja ma przetrwać kilkadziesiąt lat, drewniane elementy w każdej chwili można wymienić lub uzupełnić. Montaż zakończy się 31 marca. Jednocześnie mają być oczyszczone deski pomostów.

  Nie ma jednak szans na inne zmiany. – Ze względu na ograniczone fundusze w tym roku nie planujemy montażu nad zalewem nowych ławek i koszy. Kilka ławek zostało zdewastowanych i pozbawionych siedzisk, w najbliższych tygodniach uzupełnimy braki. Planujemy również zakup wkładów do koszy, które, niestety, również nie oparły się działaniom wandali – informuje Stefan Augustyn, rzecznik świdnickiego magistratu.

  Agnieszka Szymkiewicz

  Poprzedni artykułZmagania młodych ekonomistów
  Następny artykułSpektakularne widowisko “Niech żyje cyrk” [KONKURS]