Polecamy: Eric Emmanuel Schmitt

  0

  Oskar i pani Róża to wydarzenie literackie na miarę „Małego księcia”. Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji…

  Oskar i pani Róża to jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta, znakomitego francuskiego pisarza, wyróżnionego w 2010 roku Le Prix Goncourt de la Nouvelle.

  Książkę uzupełnia niezwykły prezent. Zawiera ona niezwykle osobistą przedmowę w formie listu napisaną specjalnie do polskich czytelników. Autor zdradza w nim, co skłoniło go do opowiedzenia niezwykłej historii Oskara i jak zmieniła ona jego życie.

  Historie miłosne to kolekcja najpiękniejszych opowieści o miłości, rozczarowaniu oraz odzyskiwaniu nadziei napisanych przez Érica-Emmanuela Schmitta. Francuski autor jak nikt potrafi wniknąć w kobiecy świat, rozeznać się w meandrach sprzecznych uczuć, zawirowań życiowych swych bohaterek, kobiet jak każda z nas.

  Osiem historii miłosnych to opowieści o współczesnych kobietach. Kim jest Marzycielka z Ostendy? Starą samotną kobietą czy osobą, którą odrzuciła lęk i zagrała o najwyższa stawkę? Położywszy na szali własne szczęście, zrealizowała swe największe pragnienie. A nagrodą była miłość (Marzycielka z Ostendy). Kobieta, która przez głupią plotkę decyduje się na zamordowanie męża, bo myśli, że ten jej nie kocha i dopiero w trakcie procesu dochodzi do niej, jak wielkie było jego uczucie…. (Zbrodnia doskonała). Dziwna elegantka, która od piętnastu lat wyczekuje na dworcu ukochanego z bukietem w ręku (Kobieta z bukietem). Odette, prosta i szczera kobieta z prowincji pokazuje sławnemu pisarzowi siłę miłości (Odette Jakkażda). Hélène, która wychodzi za mąż bez miłości, a po nagłej śmierci męża leczy swą depresję podróżami (Piękny deszczowy dzień). Wzruszająca historia młodej i pięknej Donatelli z małego miasteczka (Bosa księżniczka). Isabelle, która odkrywa podwójne życie męża z Wszystko, czego potrzeba do szczęścia i paradoksalnie wtedy przekonuje się jak bardzo on ją kocha. Oraz ostatnia historia o „małych zbrodniach małżeńskich” dokonujących się w związkach z 15-letnim stażem.

  Mało kto równie trafnie i z taką czułością potrafi oddać złożoność kobiecego świata, emocji, skrytych pragnień. Doceniło to jury prestiżowej nagrody Goncourtów, przyznając w tym roku É.-E. Schmittowi nagrodę Goncourt de la Nouvelle.
  Niniejsze wydanie zbioru Historii miłosnych ilustrowane jest rysunkami Patrycji Wojtczak.

  Życie to coś więcej.

  Więcej niż rola do odegrania.  Niż religia i konwenanse. Więcej niż mąż i dziecko. Pieniądze i sława. Trzy kobiety. Gwiazda filmowa, mistyczka, arystokratka zafascynowana psychoanalizą.

  Na pozór dzieli je wszystko. Łączy obsesyjna myśl, że muszą porzucić swoje dotychczasowe życie i odnaleźć to, co naprawdę ważne.

  Eric-Emmanuel Schmitt, zdobywca nagrody literackiej Goncourtów 2010, zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez czas i historię, by przedstawić losy fascynujących kobiet. W swej najnowszej powieści z wrażliwością filozofa i pasją wytrawnego detektywa zgłębia tajemnice kobiecej duszy.

  W tym lustrze może się przejrzeć każda z kobiet.

  Opowieść o wierze w drugiego człowieka, która czyni cuda.
  Jun jest zbuntowanym nastolatkiem żyjącym na ulicach Tokio, z dala od rodziny, o której nie chce rozmawiać. Mistrz sumo, którego Jun często mija na ulicy, zdaje się nie zauważać jego drobnej postury i ciągle powtarza, że „widzi w nim grubego gościa”. Upór mistrza sprawia, że Jun odwiedza szkołę sumoków, w której zapozna się z tajemniczymi praktykami sztuk walki. Dzięki nim Jun odkryje w sobie siłę, inteligencję oraz zyska wiarę we własne możliwości.
  Ale jak zostać buddystą w świecie gwałtu i przemocy?

  I jak Jun ma zostać zawodnikiem sumo, skoro nie może przybrać na wadze? Na szczęście za chmurami zawsze kryje się niebo…

  źródło empik.com

  książki do nabycia w świdnickim salonie EMPIK przy ulicy Długiej