O zmianach w szkołach ponadgimnazjalnych

  3

  Od 1 września 2012 roku obecni uczniowie klas III gimnazjum rozpoczynają naukę w nowych, zreformowanych szkołach ponadgimnazjalnych. Kolejna zmiana budzi ogromne emocje i obawy zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców. To ważna decyzja mająca wpływ na dużą część życia. We wtorek 13 marca o godzinie 16.30 w sali kominkowej Gimnazjum nr 3 w Świdnicy o tym, co czeka młodzież opowie  doradca zawodowy Renata Jończyk.

  Gimnazjum nr 3 w to jedyne gimnazjum w Świdnicy, w którym prowadzone są zajęcia zawodoznawcze. Dzięki zatrudnieniu wykwalifikowanego nauczyciela szkoła podjęła współpracę z kilkoma instytucjami: z Klubem Pracy w Świdnicy, gdzie rokrocznie prowadzone są prelekcje na temat lokalnego rynku pracy i zawodów przyszłości, także z Urzędem Pracy w Świdnicy – uczniowie zwiedzali urząd, podejmując rozmowę z pracownikami, oraz z Dolnośląskim Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu – skąd płynie nieustanna pomoc merytoryczna .

  Na terenie szkoły organizowane są cotygodniowe zajęcia pod kierunkiem Renaty Jończyk. Uczniowie uczestniczą zarówno w spotkaniach grupowych, jak i zajęciach indywidualnych poszerzając wiedzę na temat własnej osobowości (wykonywane są odpowiednie testy), i zawodów przyszłości (praca z wykorzystaniem programu edukacyjnego „Labirynt zawodów”), a także budują własną ścieżkę rozwoju kariery zawodowej.

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wtorkowe spotkanie.

  Kontakt telefoniczny ze szkołą : 74/ 853 12 13

  Gimnazjum nr 3/ opr.red.

  Poprzedni artykułAquapark: Otwarto koperty z ofertami
  Następny artykułLodowisko tylko do piątku