Nieudana inauguracja Polonii [FOTO]

8

Porażką Polonii Świdnica zakończył się pierwszy ligowy mecz w 2012 roku. Podopieczni Przemysława Malczyka dobrze rozpoczęli obejmując prowadzenie już w 6. minucie, ale … źle skończyli przegrywając ostatecznie na własnym terenie z Orłem Międzyrzecz 1:2 w meczu 18. kolejki piłkarskiej III-ligi dolnośląsko-lubuskiej.

Spotkanie rozpoczęło się dla nas znakomicie, w 6. minucie Łagiewka wyszedł sam na sam Kukuską pewnie umieszczając futbolówkę w siatce. Nasza radość z prowadzenia trwała tylko 11 minut, kiedy to do wyrównania doprowadził Sędziak pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości. W 29. minucie znów powinniśmy prowadzić, Śmiałowski ”położył” golkipera Orła, jednak nie trafił w światło bramki. Biało-zieloni dążyli do strzelenia drugiej bramki, jednak ani Stachyrze, ani Łagiewce nie udało się pokonać bramkarza międzyrzeczan. Im bliżej zakończenia pierwszej części gry, tym Orzeł atakował coraz groźniej. W 40. minucie groźnie uderzał Waltrowski, ale jego próba była nieskuteczna. Pokonać Pierzgę udało się przyjezdnym w 44. minucie. Nieporozumienie naszych defensorów wykorzystał znów Sędziak wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:1.

Drugą część gry mogliśmy rozpocząć mocnym akcentem. Do rzutu wolnego podszedł Lato i huknął z około 35 metrów, piłka przeleciała jednak minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką. Golkiper przeciwników w tej sytuacji nawet nie drgnął. Chwilę później świetną okazję zmarnowali rywale, a konkretnie Cygan, który nie zdołał pokonać Pierzgi w sytuacji jeden na jednego. W miarę upływu czasu świdniczanie próbowali wyjść wyżej, jednak nie byliśmy w stanie na poważnie zagrozić bramce gości. W doliczonym czasie gry zagotowało się pod bramką międzyrzeczan, jednak ofiarnie broniący defensorzy przeciwników zdołali zablokować nasze strzały i uratować sytuację. Orzeł Międzyrzecz pokonał ostatecznie Polonię Świdnica 2:1. W pierwszym meczu obu zespołów w tym sezonie katem Polonii był Marcin Żeno, zdobywca dwóch bramek, dziś dwukrotnie do biało-zielonej siatki trafił Maciej Sędziak.

Polonia Świdnica – Orzeł Międzyrzecz 1:2 (1:2)

Polonia: Pierzga, Bielski, Furmankiewicz, Goździejewski, Lato, Łagiewka, P. Salamon, Stachyra (73’ Tobiasz), Szewczak, Szuba (84’ Madziała), Śmiałowski