Nie patrzą, gdzie parkują

  68

  – Parkując w tym miejscu złamali Państwo przepisy ruchu drogowego, nie są to bowiem miejsca parkingowe, lecz ścieżka rowerowa – informuje tabliczka, która znajduje się tuż przy ścieżce biegnącej wzdłuż ulicy Miłego Dnia. – Na opornych kierowców nie ma mocnych. Najlepiej by było, gdyby mogli swoimi samochodami wjechać do środka – mówią oburzeni rowerzyści. Pretensje do kierowców mają także mieszkańcy Świdnicy, którzy upodobali sobie to miejsce do spacerów.

  Znaki nie skutkują

  Wjeżdżając w ulicę Miłego Dnia jesteśmy od razu informowani o zakazie zatrzymywania się i postoju.  Do tej pory Straż Miejska działała prewencyjnie. Nie karała kierowców, a jedynie ich upominała – mówi Beata Moskal Słaniewska, szefowa działu marketingu Galerii Świdnickiej. Od tego tygodnia Straż Miejska będzie działać bardziej restrykcyjnie. Mają posypać się mandaty. Parkując w tym miejscy możemy narazić się na mandat w wysokości 100 złotych. Stróże prawa mogą wymierzyć także karę za utrudnianie i tamowanie ruchu, co może wiązać się z uszczupleniem naszego budżetu od 20 do 500 złotych.

  Kierowcy mają możliwość skorzystania z parkingu na dachu Galerii Świdnickiej. Pierwsza godzina postoju jest bezpłatna, za każdą następną płaci się 2 złote.

  Poprzedni artykułRe-style: Wymień ciuchy na wiosnę
  Następny artykułPorażka na koniec turnieju