Mistrz tenisa ze Świebodzic

  1

  Na kortach FTC w Ścięgnach koło Karpacza odbyły się w miniony weekend 17 i 18 marca Mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie ziemnym zawodników do lat 16-tu. Zawodnikiem rozstawionym z numerem 1 w tej imprezie był uczeń Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach –  Janusz Kuriata. Nasz utalentowany kadet stanął na najwyższym stopniu podium, pokonując w finale Adama Mruka ze Złotoryi 6:4; 7:5. Jest to kolejny tytuł mistrzowski Janusza Kuriaty, który od paru lat należy do czołówki dolnośląskich tenisistów ziemnych.

  Uzupełnieniem kolekcji medali było zwycięstwo w grze deblowej. Grając w parze z Remigiuszem Dopierałą z GTT Głogów pokonali w finale parę Kościk / Giejsztor z Wrocławia 6:3; 6:2. Trenujący na co dzień na kortach w Modlęcinie Janusz Kuriata jest uznawany za wielki talent tenisa ziemnego. W jego posiadaniu znajdują się medale z Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych jak i wielu zawodów rangi ogólnopolskiej. Dwa wygrane turnieje ogólnopolskie, Mistrzostwo Dolnego Śląska i dziesiąte miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Kadetów 2012 to bilans sezonu zimowego naszego tenisisty. Zimę 2011-2012 zakończy awansem z 46-tego na 20-te miejsce w rankingu PZT. Dodajmy iż jest to trudny okres pod względem treningowym – olbrzymim ograniczeniem jest możliwość korzystania z hali tenisowej. Janusz trenuje tylko dwie godziny tygodniowo, co w porównaniu z pozostałymi zawodnikami, trenującymi w większych ośrodkach tenisowych nawet 6 godzin dziennie, pokazuje jakim potencjałem dysponuje Janusz.

  W sezon letni patrzymy z optymizmem. Korty w Modlęcinie są już gotowe, co pozwoli na zwiększenie ilości godzin spędzonych na korcie. Bez wątpienia Janusz Kuriata dalej awansuje w rankingu PZT, a najważniejszym celem jest Letnia Olimpiada Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski kadetów w Krakowie.

  /UM Świebodzice/

  Poprzedni artykułWciąż płoną trawy
  Następny artykułLodowisko przez cały rok?