Kolejny sukces Daniela Bukowego

    3

    Daniel Bukowy, zawodnik Świdnickiego Klubu Karate Kyokushin trenujący pod okiem sensei’a Zbigniewa Romanowskiego (3 dan) zwyciężył 10 marca w Mistrzostwach Hiszpanii w kategori -90kg!

    Turniej odbył się w słonecznej Barcelonie, gdzie Daniel miał do stoczenia cztery walki. Niestety do pierwszej walki przeciwnik Daniela nie stawił się na matę, drugą walkę Bukowy stoczył z francuskim zawodnikiem Alexandrem Delahaye, wygrywając przez wazari. W półfinale zmierzył się z Hiszpanem Gonzalo Fernadezem i zakończył to starcie przez ippon przed czasem. Nasz reprezentant finał także stoczył z Hiszpanem – Marcelo Ferreirą i również ta walka została zakończona przed czasem. Cieszymy się, że zawodnik świdnickiego klubu godnie reprezentował barwy miasta oraz Polskę na arenie międzynarodowej.

    W Barcelonie Bukowemu towarzyszył Tomasz Press, który pomagał Danielowi przy starcie w tak ważnej imprezie jaką są Mistrzostwa Hiszpanii Kyokushin Karate. Warto także dodać, że w zawodach brali udział zawodnicy z Hiszpanii, Węgier, Rosji, Kazachstanu, Francji, Costa Rica oraz Polski. Sędzią głównym był Katsuhito Gorai, który przyleciał na ten turniej z Nowego Jorku.