Gimnazjum nr 3 na sportowo

  5

  Szkoła od trzech lat tworzy klasy sportowe, które umożliwiają uczniom rozwijanie zainteresowań sportowych i kształtują osobowość młodego człowieka. Od początku propagowania sportowego trybu życia i zagospodarowania czasu wolnego uczniów wspierają kluby sportowe, które z nami współpracują. Należą do nich: Klub Piłki Nożnej „STAL” w Świdnicy, Świdnicki Klub Piłki Ręcznej i Miejski Klub Sportowy w Świdnicy – opowiada dyrektor Gimnazjum nr 3 w Świdnicy Jolanta Giergiczna – Siwkin.

  Wychowawcy klas wraz z trenerami dbają nie tylko o rozwój fizyczny dziewcząt i chłopców, ale także mobilizują ich do osiągania jak najlepszych wyników w nauce, konkursach, sporcie, życiu społecznym. W szkole istnieją klasy, w których dziewczęta mogą trenować piłkę siatkową, a chłopcy piłkę nożną i piłkę ręczną. – Od przyszłego roku szkolnego zamierzamy stworzyć klasy, w których uczniowie będą mogli szlifować umiejętności gry w piłkę koszykową. Aby połączyć obowiązki szkolne i zainteresowania sportowe uczniów, tak planujemy zajęcia, by były one dogodne zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców, ponieważ godziny treningów są włączone w plan lekcji. Taki system pracy przyniósł nam oczekiwane efekty, gdyż nasi uczniowie zdobywają najwyższe miejsca na podium w różnych dziedzinach sportu. Mamy sukcesy lekkoatletyczne, w turniejach piłki nożnej i w piłce ręcznej. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową naszej szkoły. Pamiętamy również o uczniach szkół podstawowych, dla których wraz z klubami sportowymi organizujemy turnieje sportowe – mówi Jolanta Giergiczna – Siwkin, dyrektor Gimnazjum nr 3.

  W ostatnich dniach, a dokładnie 13 marca zakończył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla drużyn  klas szóstych i dzieci młodszych, w którym główną nagrodą był puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. – Rozgrywki zostały przygotowane przez naszą szkołę i Klub Sportowy „STAL Świdnica” i odbyły w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3. Zwycięzcami okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy, drugie miejsce zdobyła drużyna z SP nr 6, a trzecie zajęli piłkarze z SP nr 105. Pamiętaliśmy też o statuetkach dla: najlepszego zawodnika turnieju, którym został Wiktor Nahrebecki (SP 4), dla najlepszego bramkarzaJana Mikuły (SP 6), dla najmłodszego zawodnika turnieju – Patryka Mielnika (SP 105) i dla zawodnika grającego fair play – Jakuba Marcinkowskiego (SP 105). Wszyscy uczestnicy finału otrzymali słodki poczęstunek, upominki i dyplomy upamiętniające udział w rozgrywkach. Szkoły wystawiające swoje drużyny piłkarskie otrzymały od nas piłki do gry w piłkę nożną. Duże zaangażowanie zawodników, sportowa walka i przyjazna atmosfera sprawiły, że już dziś wszyscy otrzymali zaproszenie na kolejne zawody piłkarskie organizowane w naszej szkole – wyznaje dyrektorka Gimnazjum nr 3.

  To nie jedyny finał rozgrywek sportowych, bo już wkrótce – 22 marca 2012 roku w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 odbędą się finałowe rozgrywki Świdnickiej Ligi Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Świdnica Wojciecha Murdzka. Do udziału w LSP 2012 r. zgłosiło się sześć świdnickich szkół: SP nr 4, SP nr 6, SP nr 8, SP Bliżej Dziecka, SP nr 105, SP nr 315. Dotychczas rozegrano po 4 mecze, w których najlepszymi strzelcami okazali się: Krystian Piorun (SP nr 315) – 24 bramki, Mateusz Gładysz (SP nr 4) – 21 bramek i Szymon Stec (SP nr 8 ) – 21 bramek. Liczymy, iż młodzi zawodnicy oprócz sportowych wrażeń będą mieli dobrą zabawę i dużo satysfakcji.

  Dla młodych miłośników piłki siatkowej wraz z Miejskim Klubem Sportowym szkoła przygotowała turniej piłki siatkowej dziewcząt. Mecze piłki siatkowej dziewcząt odbędą się 4 kwietnia 2012 roku. Do udziału zaproszone zostały 4-osobowe drużyny uczennic klas szóstych. Dla zwycięzców przygotowane zostały  atrakcyjne nagrody. – Dbamy również o naszych zawodników, którzy 29 marca 2012 roku będą mieli okazję zmierzyć się z przeciwnikami w Finale Strefy Piłki Ręcznej Gimnazjów. Do finału rozgrywek przygotowanych przez nas przeszły drużyny z gimnazjów z Dzierżoniowa, Ziębic, Bystrzycy Kłodzkiej i drużyna z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Dla wszystkich mamy przygotowane pamiątkowe dyplomy, a dla zwycięzców puchary. Musimy jednak pamiętać, że najważniejszą nagrodą jest awans do finału dolnośląskich rozgrywek piłki ręcznej – dodaje Jolanta Giergiczna – Siwkin.

  Szkoła stara się zapewnić wszystkim uczniom na różnych poziomach kształcenia możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych, dlatego organizowane są turnieje, w których mogą oni siebie sprawdzić. Podczas ferii zimowych i w czasie wakacji organizowane są obozy sportowe, na których aktywny wypoczynek łączy się z doskonaleniem umiejętności sportowych naszych zawodników. Sport i pasje to dobre sposoby na kształtowanie odpowiedzialności i pewności siebie, na kształtowanie postaw, jakimi może się szczycić każdy młody człowiek. Dobry start przy pomocy wykwalifikowanej kadry, którą wraz z klubami szkoła dysponuje, z pewnością pomoże młodym ludziom w odnalezieniu swojej ścieżki życiowej. Kto wie, może wśród tych młodych ludzi w przyszłości pojawi się doskonały zawodnik, który powie, iż  swoje pierwsze kroki w sporcie stawiał właśnie w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

  /Gimnazjum nr 3/