American Dream Trip: Spełniają marzenia

  14

  Po wspólnych wojażach po Europie i odwiedzeniu 28 państw przyszedł czas na Amerykę. Podróżnicy z projektu „Busem Przez Świat” zrobili kolejny krok naprzód i spełniają swoje następne marzenie. – Po wypełnieniu wniosków przez internet, po serii pytań typu „czy brał pan udział w jakimś ludobójstwie lub ataku terrorystycznym”, opłaceniu 500 zł za rozpatrzenie wniosku, odstaniu w 3 kolejkach i bardzo sympatycznej rozmowie z konsulem dostaliśmy wizy – cieszy się Karol Lewandowski, pomysłodawca wspólnych wypraw ponad dwudziestoletnim busem.

  Poniedziałek był jednym z najważniejszych dni jeśli chodzi o przygotowania do wyprawy. Od decyzji konsula zależała dalsza pomyślność podróży. – Do ambasady mogliśmy wnieść tylko kartki papieru z rozpisanym planem wyprawy po Stanach Zjednoczonych Ameryki. Mieliśmy na sobie koszulki Busem Przez Świat, które przypadły do gustu konsulowi – mówi z uśmiechem Wojtek Lewandowski, jeden z członków wyprawy i dodaje – Po paru minutach wiedzieliśmy, że jedziemy. Wizy zostały nam przyznane, a konsul życzył udanej wyprawy. Teraz ekipa pełną parą rusza z finalizacją przygotowań do projektu.

  – Przed nami kilka ważnych działań. Dwudziestoletni bus drogą morską musi jak najszybciej trafić do Nowego Jorku.Cały czas szukamy kolejnych sponsorów – mówi Wojtek Lewandowski. Karol Lewandowski, Wojciech Lewandowski, Aleksandra Ślusarczyk, Wojtek Kocoń, Ania Wardęga, Piotr Wujda i Jakub Zyskowski wyruszą w drogę 5 lipca 2012 r., wyprawa ma zakończyć się po trzech miesiącach. Podróżnicy zawitają do największych miast i najważniejszych miejsc USA. Ich bus spędzi także kilka tygodni w Kanadzie i Meksyku.

  Na ich stronie za symboliczne 10zł można zamówić sobie pocztówkę z Ameryki i dolać im tym samym litr paliwa do baku, szczegóły znajdziesz TU.

  W ramach wyprawy American Dream Trip 2012 zostanie zrealizowany film „Jakie jest Twoje marzenie?” – ekipa Busem Przez Świat pokaże Amerykę okiem młodych Polaków. – Realizując własną wyprawę marzeń starym autem, będziemy pytać napotkanych ludzi – niezależnie od wieku i statusu – o ich marzenia. Ekipa Busem przez świat zapytana przez Swidnia24.pl o kolejne marzenia odparła, że jedno z nich właśnie się spełnia, a to najważniejsze to w przeciągu kilku lat starym busem objechać cały świat.

  Miejsca i miasta planowane na trasie:

  Nowy York, Waszyngton, Chicago, Road 66, Wielki Kanion, Yellowstone National Park, Mount Rushmore, Pomnik Szalonego Konia, Crazy Horse Memorial, San Francisco, Hollywood, Las Vegas, Los Angeles, Niagara Falls, Zion National Park, Lake Tahoe, Yosemite, Arches National Park, Utah, Coyote Buttes Arizona, The Wave, Cadillac Ranch Texas, Colorado River, Salvation Mountain, Kingman, Houston, Miami, New Orleans, San Diego, Tihuana, Chichuacha i wiele, wiele innych.

  ***

  Portal internetowy Swidnica24.pl 5 lipca wyruszy wraz z ekipą „Busem przez Świat” na wyprawę American Dream Trip. Kilka dni temu zostaliśmy oficjalnym patronem medialnym.

  Poprzedni artykułZniszczyłeś? Przeproś i zapłać
  Następny artykułGimnazjum nr 3 na sportowo