Drudzy na Dolnym Śląsku

  0

  Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy UKS-u Świdnica podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w mini siatkówce, które noszą nazwę KINDER+SPORT 2012. – Moi chłopcy przeszli przez eliminacje i awansowali do rozgrywek finałowych. W wielkim finale, który odbył się 27 marca uczestniczyło 7 drużyn, które grały ze sobą systemem „każdy z każdym”. W finale wzięły udział 3 drużyny z Wrocławia, 2 z Milicza i po jednej ze Złotoryi i Świdnicy. Wygraliśmy 5 spotkań (w tym jedno walkowerem z Miliczem II), a przegraliśmy zaledwie raz. W pierwszym meczu ze Złotoryją zwyciężyliśmy 25:23, następnie wygraliśmy z Wrocławiem II 25:20, Miliczem I (mistrzowie z tamtego roku) 25:22, Wrocławiem III 25:13, a w finałowym bardzo zaciętym pojedynku, który decydował o mistrzostwie przegraliśmy z Wrocławiem I 21:25. Do stanu 21:21 mecz był toczony punkt za punkt, dopiero w końcówce Gwardia nam odskoczyła i wygrała przy okazji cały turniej – tłumaczy Piotr Godula.

  Klasyfikacja końcowa:

  1. SP 50 Wrocław I

  2. UKS Świdnica

  3. REN-BUT Złotoryja

  4. SP 2 Milicz I

  5. SP 50 Wrocław II

  6. SP 50 Wrocław III

  7. SP 2 Milicz II

  Teraz czekają nas baraże w województwie opolskim o wejście do finałów Mistrzostw Polski. Przyjedzie tam 8 drużyn z 4 województw i z tego turnieju awansują dwie drużyny. Chłopcy robią duże postępy, jestem z nich bardzo dumny, czerpią dużo radości z tego co robią, są coraz bardziej pewni siebie. W tamtym roku zajęli 5 miejsce, dziś są vice-mistrzami Dolnego Śląska. Serdecznie im za to gratuluję – chwali swoich zawodników Piotr Godula.

  Skład świdnickiego zespołu: Maciej Kurnicki (kapitan), Kuba Popławski, Kacper Kosowski, Szymon Drzazga, Grzegorz Radziwiłko, Bartłomiej Zygmunt oraz chłopcy którzy grali w turniejach eliminacyjnych: Kacper Kaniowski, Rafał Bernat i Adam Małek.

  Zawodnicy UKS Świdnica od września będą mogli kontynuować naukę w klasie sportowej przy Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Wraz z dziewczętami z MKS Świdnica tworzyliby klasę o profilu piłki siatkowej. Przy okazji zapraszamy wszystkich chętnych chłopców i dziewczęta z klas VI szkół podstawowych, którzy chcieliby uczęszczać do klasy sportowej na zajęcia naborowe, które odbywają się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 w poniedziałki o godz. 15.30.

  Poprzedni artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]
  Następny artykułO rozsądku przy świątecznych zakupach