Bój o gimnazjalistów [FOTO]

  28

  Na co dzień rywalizują, raz do roku działają ręka w rękę, choć i wówczas nie składają broni. Po raz kolejny I i II LO w tym samym czasie zaprosiły na dzień otwarty. Gimnazjaliści mieli 3 godziny, by obejrzeć obie szkoły i zdecydować, którą wybiorą. Licea prześcigały się w sposobach zachęcania, pokazując, że oprócz ciekawej oferty edukacyjnej mają także szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych i sportowych.

  II LO w Świdnicy

  Każda grupa gimnazjalistów w obu ogólniakach była oprowadzana przez przewodników, uzbrojonych w ulotki, a w II LO dodatkowo w specjalne wydanie „Diariusza Żaków”. W aulach prezentowali się utalentowani starsi koledzy, szkolne laboratoria kusiły eksperymentami, a w I LO za nos wodził zapach mufinek. Obie szkoły przegotowały liczne prezentacje, można się było spotkać z nauczycielami, a nawet nabyć umiejętności dodatkowych jak gwizdanie na palcach (to w I LO).

  I LO w Świdnicy

  Monika Fitrzyk i Maja Wąsowicz z Gimnazjum w Pszennie są pewne, że wybiorą II LO. Natalia Wiercigroch z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy na pewno zdecyduje się na I LO. – A ja zaczęłam się wahać – po pokazach w klasie biologicznej I LO mówi Monika Jaros. – Byłam przekonana, że wybiorę Zespół Szkół Ekonomicznych, teraz podoba mi się tutaj. Mam nad czym myśleć!

  Od września zupełnie inaczej niż dotychczas będzie wyglądał sposób kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych. Uczniowie będą mieli zajęcia obowiązkowe i z wyboru. Granice klas będą się więc zacierały, jednak każdy musi określić, jakie przedmioty chce zdawać na maturze, a co za tym idzie – jakich lekcji będzie miał więcej. Licea proponują różny wybór.

  W I LO powstaną klasy: biologiczno-chemiczna, humanistyczna z filmem i fotografią, humanistyczna z elementami nauk społecznych, politechniczna (pod patronatem Politechniki Wrocławskiej) i matematyczno-geograficzna.

  II LO proponuje 3 bloki przedmiotowe:

  – blok przedmiotów politechniczno-ekonomicznych (klasy matematyczno-fizyczna i matematyczno-ekonomiczna)

  – blok przedmiotów medyczno-przyrodniczych (klasa biologiczno-chemiczna z zajęciami laboratoryjnymi, klasa nauk przyrodniczych)

  – blok humanistyczny (klasa humanistyczna z elementami dziennikarstwa i prawa).

  asz

  Poprzedni artykułDla kogo 1% podatku? Dzisiaj Fundacja SERCE
  Następny artykułPowalczą o Statuetkę Przedsiębiorczości