Znana i nieznana Kotlina Kłodzka

  0

  Trzy weekendy, jeden po drugim. Każdy bogaty w atrakcje Kotliny Kłodzkiej. Uczestnicy pakietów przygotowanych przez portal ZnaneNieznane.pl spędzili niezapominane chwile w Bystrzycy Kłodzkiej, Dusznikach Zdroju i Siennej.
  Dzięki pomysłom twórców pakietów kilkanaście rodzin z dziećmi mogło w oryginalny sposób odkrywać uroki Kotliny Kłodzkiej. Uczestnicy pakietów m.in. stawiali pierwsze kroki na nartach biegowych, poznali tajniki wspinaczki, zwiedzali lokalne atrakcje w niecodziennym wydaniu i mieli okazję uczestniczyć w wielu warsztatach.

  Pakiety inne niż wszystkie

  Organizatorzy zadbali, aby każdy z pakietów stanowił kompletny program, bogaty w atrakcje zarówno dla dzieci jak i rodziców. Istotnym celem każdego z wyjazdów było również podkreślenie walorów turystycznych regionu, ukazanie usług poszczególnych partnerów – atrakcji turystycznych oraz hoteli goszczących u siebie rodziny.

  Organizatorzy dostarczają nowych wrażeń w turystyce. Dlatego do współpracy zaprosili znane i cenione ośrodki turystyczne, m.in.: Hotel Abis, Hotel Jarzębina oraz Kompleks Turystyczno-Wypoczynkowy Puchaczówka.

  Mieliśmy przyjemność gościć całą grupę uczestników pakietu, który promował jazdę na nartach biegowych oraz wyjątkowe tereny Dusznik Zdroju. Myślę, że współpraca będzie przynosiła Hotelowi Jarzębina korzyści w formie promocji obiektu i miejscowości. – mówi Wioletta Waleryś-Kozłowska Dyrektor Hotelu Jarzębina.

  Podczas wyjazdów uczestnicy mogli liczyć na opiekę wykwalifikowanej kadry: animatorzy zapewnili rodzicom odpoczynek od swoich pociech, a dzieciom wspaniałą zabawę. Z kolei wieloletnie doświadczenie instruktorów narciarstwa biegowego oraz wspinaczki pozwoliło na bezpieczne uprawianie tych sportów.

  Myślę, że to dobry pomysł, aby całe rodziny uczyły się tego samego i wspólnie przeżywały te same emocje. Jest to znakomity przykład tworzenia nowego stylu życia: nie telewizor, nie siedzenie w domu, tylko wyjście w teren i poznawanie nowych miejsc – przekonuje Wiesława Zagaja, trener narciarstwa biegowego.

  Oblicza żywiołów

  Pierwszy pakiet odbył się w Bystrzycy Kłodzkiej w dniach 20-22.01.2012 r. Tematem przewodnim było odkrywanie mocy żywiołów – powietrza, ognia i ziemi. Emocji dostarczyło wspólne pieczenie chleba, lepienie garnków oraz wizyta w Muzeum Filumenistycznym. A wszystko to wkomponowane w program trzydniowego wyjazdu. Podczas tego pakietu nie było czasu na nudę!

  – Wyjazd był ciekawy i świetnie zorganizowany. Nie musiałam martwić się o to, co robić każdego dnia. Nie miałam dylematów, czy pójść z dziećmi na lodowisko, czy w góry. Jesteśmy bardzo zadowoleni. – mówi Małgorzata z Wałbrzycha, uczestniczka pakietu.

  Ruchomy cel – biegówki inaczej

  Następny weekend to kolejna wycieczka w znane i nieznane. Uczestnicy pakietu realizowanego w Dusznikach Zdroju poznali tajniki wyrobu papieru oraz podjęli wyzwanie podniesienia papierowej sztangi w Muzeum Papiernictwa. Jednak największym wyzwaniem była nauka biathlonu, czyli jazdy na nartach biegowych połączona ze strzelaniem z karabinków biathlonowych. Na zakończenie weekendowych zmagań uczestnicy mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi ratownicy GOPR podczas przejażdżki na skuterach śnieżnych.

  Uczestnictwo w pakiecie to nie jest to samo, co tradycyjne zwiedzanie. Polecam wszystkim takie rodzinne wyjazdy w nieznane. To świetna okazja, aby pobawić się na śniegu, trochę się wyluzować, zobaczyć coś nowego. – wspomina Monika z Warszawy.

  Kotlina Kłodzka na biegówkach

  Sienna była ostatnim przystankiem na Ziemi Kłodzkiej. Program wycieczki został wkomponowany w baśń, która prowadziła uczestników od Wapiennika przez Czarną Górę aż do Jaskini Niedźwiedziej. Elementem przeplatającym się z atrakcjami turystycznymi była nauka jazdy na nartach biegowych.

  Polecam wszystkim! Pierwszy raz byłam na nartach biegowych, to jest coś wspaniałego . Było bardzo fajne, cały pobyt zaplanowany od A do Z – wspomina Joanna ze Świdnicy.

  Oprócz aktywnego spędzania czasu i rozwijania umiejętności plastycznych, pakiety pozwoliły rodzinom odkryć nieznane oblicza, wydawałoby się dobrze nam znanego regionu. Pakiety obfitowały w atrakcje, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających. Dzięki temu uczestnicy mogli poznać Kotlinę Kłodzką z nieznanej, wyjątkowej strony.

  [photospace]

  ZnaneNieznane.pl to serwis stworzony dla miłośników podróży. Dzięki wygodnemu plannerowi w ciągu kilku minut stworzysz, dopasowany do indywidualnych potrzeb, plan wycieczki. Bogata lista artykułów opisujących atrakcje Śląska, Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny umożliwia szczegółowe zapoznanie się z miejscami wartymi uwagi. Celem redaktorów ZnaneNieznane.pl jest stworzenie funkcjonalnego portalu, który promuje najciekawsze turystycznie miejsca w wymienionych regionach.

  Poprzedni artykułUbezpieczenie OC po nowemu
  Następny artykułPolecamy: Filip Springer „Miedzianka. Historia znikania”