Żarowska Liga Futsalu podsumowana

  0

  Po trzymiesięcznej rywalizacji zakończyły się zmagania w Żarowskiej Lidze Futsalu Electrolux Cup 2011/12. Z roku na rok poziom piłkarski ligi jest coraz wyższy.

  Po raz drugi o zdobyciu tytułu mistrzowskiego decydowała ostatnia kolejka. Po pełnym dramaturgii spotkaniu Czarny Lotos zremisował z Cannabis zostając zwycięzcą IV edycji Żarowskiej Ligi Futsalu. Tytuł wicemistrzowski przypadł piłkarzom Zaskoczonych Żarów. Trzecia lokata dla Cannabis. Wśród II ligowców zwyciężyli zawodnicy FC Method Men wyprzedzając Zryw Łażany oraz Nocny Team. Te trzy drużyny awansowały do I ligi.

  Pierwszą ligę opuszczają piłkarze Carvalet Sypko Delta Jaroszów oraz Wierzbianki Wierzbna.

  W sobotę 25 marca odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek połączone z dwoma spotkaniami. W pierwszym reprezentacja pierwszoligowców zmierzyła się z drugą ligą. Po regulaminowym czasie gry lepsi okazali się drugoligowcy zwyciężając 3:1.

  W kolejnym spotkaniu na parkiet wybiegła reprezentacja Żarowskiej Ligi Futsalu, która zmierzyła się z przedstawicielami Świdnickiej Ligi Piłki Halowej. Górą byli świdniczanie wygrywając 5:2.

  Po sportowej część obchodów związanych z zakończeniem przyszedł czas na uroczystą ceremonię wręczania nagród. Nagrody wszystkim drużynom biorącym udział w rozgrywkach wręczał sponsor główny rozgrywek dyrektor zakładu Electrolux w Żarowie Ireneusz Kret wraz z burmistrzem Żarowa Leszkiem Michalakiem.

  Laureaci nagród indywidualnych:

  I liga:
  najlepszy bramkarz – Paweł Pojasek (Czarny Lotos)
  najlepszy zawodnik – Mariusz Baziak (Czarny Lotos)
  najlepszy strzelec – Marcin Buryło (Carvalet Sypko Delta Jaroszów)

  II liga:
  najlepszy bramkarz – Mateusz Wojnowski (FC Method Men)
  najlepszy zawodnik – Wojciech Furmankiewicz (FC Method Men)
  najlepszy strzelec – Mateusz Kołodziej (U18 Żarów)

  /Artur Adamek/

  Poprzedni artykułWspólna pasja ojca i syna
  Następny artykułKula, chorągiewka i gwiazdka na hełmie [FOTO]