Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

  0

  Od poniedziałku 20 lutego rusza Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W trakcie akcji, której patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości, w całym kraju odbędą się bezpłatne dyżury specjalistów: prawników, adwokatów, radców prawnych, psychologów, kuratorów, funkcjonariuszy Policji i pracowników socjalnych. Idea tygodnia związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw i ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

  Do akcji w Powiecie Świdnickim włączyło się także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w  Świdnicy, ul. Wałbrzyska 15 prowadzone będą bezpłatne dyżury przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świdnicy – Donatę Kalaman-Smoleń oraz specjalistę ds. prewencji kryminalnej  Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy – nadkom. Roberta Topolskiego.

  Akcja organizowana w celu przypomnienia o cierpieniu ofiar i potrzebie ochrony ich interesów, konieczności niesienia im pomocy. Założeniem akcji jest to, aby każdy mógł uzyskać informację na temat uprawnień  przysługujących pokrzywdzonemu lub  o sposobie załatwienia swojej sprawy. – wyjaśnia Daria Kurek z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w  Świdnicy.

  Harmonogram dyżurów:

  Poniedziałek 20.02.2011

  godz. 10.00 – 12.00 ,   pokó nr 10,    Prokurator Donata Kalaman – Smoleń
  godz. 14.00 – 16.00,   pokój nr 10,    Nadkom. Robert Topolski, specjalista ds. prewencji kryminalnej

  Środa 22.02.2011

  godz. 10.00 – 12.00    pokój br 10,    Nadkom. Robert Topolski, specjalista ds. prewencji kryminalnej

  Monika Żmijewska

  W ramach akcji prokuratorzy z prokuratur okręgu świdnickiego udzielać będą w tych dniach zainteresowanym osobom nieodpłatnej pomocy prawnej, w siedzibach jednostek, w godzinach od 8.00 do 15.00. W Świdnicy:

  w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy przy ul. 1go Maja 21,

  w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy przy ul. Zamkowej 2.

  W ramach Tygodnia Ofiar Przestępstw w Sądzie Rejonowym w Świdnicy będą udzielane informacje ofiarom przestępstw przez  kuratorów zawodowych Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej  do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich oraz Karnych podczas dyżurów w terminach od 20.02.2012r – 25.02.2012r w godzinach od 9.00 do godz.15.00 w budynku przy ul. Okulickiego 2-4,  III piętro.

  Udzielane informacje dotyczyć mają uprawnień ofiar przestępstw   i nie mogą zastępować bezpłatnych porad prawnych.

  Poprzedni artykułJest nowa radna w Żarowie
  Następny artykułCzołówka w Grodziszczu