Czternasta firma w podstrefie. Więcej pracy

  3

  THT, producent systemów opakowań przemysłowych zbuduje nowy zakład w świdnickiej podstrefie ekonomicznej. Dzisiaj firma oficjalnie odebrała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. W nowej hali powstaną nowe produkty, a zatrudnienie znajdzie co najmniej 30 osób.

  Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek i prezes THT Marcin Hołdys

  THT jest polską firmą, która zaczynała bardzo skromnie i próbowała sił w różnych dziedzinach. – Okazało się jednak, że najlepiej sprawdzamy się w produkcji specjalistycznych opakowań, wykorzystywanych w ruchu miedzy przedsiębiorstwami z branż AGD, RTV i automotive – wyjaśniał prezes Marcin Hołdys podczas uroczystości wręczenia zezwolenia w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. W 2004 firma ulokowała się w Świdnicy. – Ogromne znaczenie dla rozwoju miał fakt, że działaliśmy w ramach miejskiej strefy przemysłowej i mogliśmy skorzystać z lokalnego programu ulg dla przedsiębiorców. Wykorzystaliśmy tę szansę. Na początku pracowało u nas 12 osób, dzisiaj jest ich ponad 100. Głównie zatrudniamy kobiety.

  THT dobrze radzi sobie na rynku, choć konkurencji nie brakuje. Atutem jest nowoczesność i projektowanie. – Nowe linie technologiczne znajda się w naszym nowym zakładzie przy ulicy Przemysłowej, tuż obok obecnej siedziby – mówi prezes i dodaje, że firma chce jak najszybciej rozpocząć budowę. W zezwoleniu data graniczna to 2014 rok, ale może się uda już w 2013. Wiceprezydent Waldemar Skórski zadeklarował pomoc miasta w przygotowaniu infrastruktury. Prezydent Wojciech Murdzek przekonuje, że wspieranie takich przedsiębiorców po prostu się opłaca. – W dobie kryzysu THT pokazuje, że można nie bać się rozwoju firmy. A dla Świdnicy ta inwestycja jest bardzo atrakcyjna, także ze względu na nowoczesne technologie i innowacyjność.

  Nowy zakład powstanie na ponad 2-hektarowej działce. THT zainwestuje co najmniej 3,5 miliona złotych.

  Świdnicka podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała w 2004 roku na 17,49 ha. W tej chwili zajmuje powierzchnię ponad 162 hektarów. Swoje fabryki mają m.in.  Colgate-Palmolive, Elektrolux, Nifco, Sonel, AAM. Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa fabryki słodyczy firmy Lotte Wedel.

  Poprzedni artykułWybierz się na biegówki nad zalew
  Następny artykułKwadrans przewodniczącym