Szkoła na miarę XXI wieku

  0

  Przecięcie wstęgi do nowej sali gimnastycznej, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, a przede wszystkim oddanie szkoły w pełne władanie uczniów – tak wyglądało uroczyste otwarcie Zespołu Szkół Integracyjnych w Cierniach. Uroczystość miała miejsce 13 lutego o godz. 13.00 – i był to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu społeczności szkolnej.

  W uroczystości wzięło udział wielu szacownych gości, licznie stawiły się także regionalne media. Bo jak wszyscy zgodnie przyznawali – otwarcie szkoły w dobie, gdy coraz więcej palcówek oświatowych się likwiduje, jest optymistycznym wydarzeniem.

  – Gratuluję odwagi i jestem pełna uznania, że w tej gminie dzieci są tak ważne – podkreślała w swoim wystąpieniu Dolnośląska Kurator Oświaty Beata Pawłowicz. Po symbolicznym przecięci wstęgi goście udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości, w trakcie której goście zabierali głos.

  – Z niedowierzaniem patrzyliśmy, jak rosną mury naszej szkoły, nie mogliśmy się doczekać, kiedy wejdziemy do klas – mówiła w swoim wystąpieniu dyrektor Magdalena Stąpor. – Dzięki wysiłkowi władz naszego miasta uczniowie mają dziś najlepsze z możliwych warunki do nauki i uprawiania sportu. Dziś młodzież musi być dobrze wykształcona, pozbawiona kompleksów, by czuć się bezpiecznie w przyszłości, na trudnym rynku pracy. W tej szkole będą mogli realizować wszystkie swoje marzenia.

  Po wystąpieniach i wręczonych prezentach zaśpiewał zespół Echo, działający w szkole. Następnie goście obejrzeli prezentację multimedialną, przywołująca historię szkoły. Ostatnim elementem oficjalnej części uroczystości było odsłonięcie tablicy, która upamiętnia otwarcie kompleksu. Odsłonili ją wspólnie dyrektor Magdalena Stąpor i burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

  Przypomnijmy, że wartość inwestycji to 6 494 048,51 zł, dofinansowanie ze środków PFRON przekazanych przez Województwo Dolnośląskie to 1 621 904,46 zł. W szkole uczy się ponad 200 uczniów w oddziałach podstawowych i gimnazjalnych.

  Mają do dyspozycji:

  – 12 sal  lekcyjnych , w tym pracownię komputerową, pracownię językową i pracownia fizyczno – chemiczną;

  – gabinety pedagoga, psychologa i logopedy

  – salę rehabilitacyjną

  -świetlicę szkolną

  – salę oddziału przedszkolnego

  -jadalnię

  -bibliotekę

  -gabinet medyczny

  -w 5 salach dydaktycznych są tablice interaktywne

  -pozostałe klasy wyposażone są w projektory oraz ekrany ruchome

  – w kompleksie funkcjonuje bezprzewodowy Internet

  -pracownia językowa jest profesjonalnie wyposażona w komputer ,stanowiska ze słuchawkami, oraz tablicę interaktywną

  -do tablic interaktywnych zakupione zostały wizualizery  i tablety

  – wychowawcy klas mają laptopy do prowadzenia e-dziennika

  – doposażone zostały w pomoce dydaktyczne wszystkie sale lekcyjne

  – zakupiony został komputer dla uczniów niedowidzących

  – jest winda, podjazdy oraz toalety dla osób niepełnosprawnych

  – salę gimnastyczną o wymiarach  28mx20m.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  rzecznik prasowy UM w Świebodzicach

  skróty red.

  Poprzedni artykuł45 milionów złotych na nowe drogi na południu Dolnego Śląska
  Następny artykułUnikalna biżuteria za wyznanie. Konkurs rozstrzygnięty.