Świdnicki Imprezownik

  0

  O ile mnie przeczucie nie myli, to zbliżający się, notabene olbrzymimi krokami, weekend upłynie pod hasłem wszelakiej i szeroko pojętej miłości. Chociaż w zasadzie powiedzcie mi, jak to jest? Czy w momencie, gdy jakiekolwiek święto (niekościelne) wypada w tak zwanym tygodniu, to  bawimy się z tej okazji przed, czy po jego upływie? Tak sobie luźno dywaguję, że czemu by nie dawkować sobie wrażeń rozbijając takie e np. Święto Zakochanych na dwa weekendy? Dwa razy więcej przyjemności, zapewne o wiele więcej imprez i bez wątpienia 100% więcej miłości. Pomysł wydaje się być trafiony pod każdym względem!

  Ten numer imprezownika wykroczy nieco poza ramy weekendowe, chociażby ze względu na niecodzienne wydarzenie, które będzie miało miejsce w kinie Gdynia, ale o tym później. Mocno zachęcam do uważnego przyjrzenia się  propozycjom, bo znowu dzieje się, oj dzieje.

  ***

  Nazwa: 7 Urodziny Zakazu Wjazdu | koncert

  Miejsce: Świdnica, ul. Basztowa 2, Klub Baszta

  Data i godzina: 10.02.2012; 20:30

  Wstęp darmowy

  Po bardzo udanej premierze debiutanckiego albumu zespołu Zakaz Wjazdu, pod takim samym tytułem, panowie postanowili powtórzyć występ, tym samym świętując 7 – lecie istnienia składu. Bez zaproszeń i pompatycznej atmosfery, zapraszam wszystkich do miejsca, w którym zarówno fani, jak i wszyscy pragnący zapoznać się z twórczością tej świdnickiej kapeli, będą mogli się swobodnie pobawić. Poza gwiazdą wieczoru na scenie będzie można zobaczyć gości specjalnych, zaproszonych właśnie na tę okazję.

  Zagrają:

  – Natalia Różańska (Ex-Resist)
  – Martyna Baranowska ( Rayne)
  – Michał Kulniew (TheFloorators)
  – Czarny (Post Scriptum)
  – Mateusz Chmielewski (Spaceman)
  – Józef „Święty” Kołcz (InnerI)
  – NzU (Zielony & Gagan)
  – Paweł Kiszczyszyn

  Start koncertu przewidziany jest na godzinę 20:30, organizator przewiduje kilka miłych dla ucha niespodzianek muzycznych. Gorąco polecam.

  ***

  Nazwa: Krzysztof Krawczyk Walentynkowe Złote Przeboje | koncert

  Miejsce: Świdnica, ul. Rynek 43, Sala Teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

  Data i godzina: 11.02.2012; 18:00

  Cena: 50 zł

  Długo zastanawiałam się, w jaki sposób zachęcić Czytelników imprezownika do wzięcia udziału w koncercie Krzysztofa Krawczyka. Bądź co bądź, piosenkarz obdarzony charakterystycznym barytonem na polskiej scenie muzycznej króluje od ponad 40-stu lat. Początkowo wokalista Trubadurów, postanowił postawić na karierę solową i od 1973 r. możemy śledzić jego solowe wyczyny. Wylansował wiele znanych przebojów. Jego popularność wyznaczają tysiące kilometrów przebytych tras koncertowych w Europie i na świecie oraz wielka liczba nagród i wyróżnień. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rythm & bluesa, rock and rolla, country, tango i kolędy piosenki i pieśni religijne aż po dance, muzykę cygańską i biesiadną. Przez sympatyków podziwiany za śpiew, improwizację i wspaniały kontakt z publicznością. Na koncertach fani mogą usłyszeć znane piosenki artysty, z których część ma nieco zmienione wykonania.

  ***

  Nazwa: IZI Valentines | party z przytupem

  Miejsce: Świdnica, al. Niepodległości 21, Izi Rajder

  Data i godzina: 11.02.2012; 21:00

  Cena: 5 zł

  Z okazji Walentynek i w odpowiedzi na mroźne noce, świdnicka ekipa Overdose zaprasza gorąco na imprezę okraszoną wyłącznie mocnymi dźwiękami. Tym razem skromne progi klubu Izi Rajder gościć będą ekipę Slaughterhouse z Bolesławca, którą tworzą: Kozii, Kurad, Elektryk i Klimper oraz Kriakena ze swoimi Wonky Tech płytami.  Cały ten zamęt supportuje załoga rodem ze Świdnicy – Overdose reprezentowana przez Darksidera, Przestera i Mad Sivego. Miejsce to klimatyczny pub w podziemiach, ponoć trzeciej najwyższej w Polsce katedry, który oprócz sali barowej, gdzie można spokojniej spędzić czas i pogadać posiada druga, obszerniejszą przeznaczoną stricte do entuzjastycznego poruszania ciałem.

  Zagrają:

  KRIAKEN Alien Nation
  KOZII Slaughterhouse
  KURAD Slaughterhouse
  KLIMPER Slaughterhouse
  ELEKTRYK Slaughterhouse
  DARKSIDER Overdose
  PRZESTER Overdose
  MAD SIVY Overdose

  Zgromadzeni DJe zaserwują sporą dawkę starego dobrego Tekno, Schranz i Jungle. Do zobaczenia na parkiecie.

  ***

  Nazwa: „Generał” na żywo z muzyką | projekcja filmu niemego

  Miejsce: Świdnica, ul. Zygmuntowska, Kino „Gdynia”

  Data i godzina: 15.02.2012; 18:00

  Cena: 10 zł

  „Generał” jest komedią z okresu Wojny Secesyjnej w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w reżyserii i z udziałem Bustera Keatona. Treść filmu przedstawia historię człowieka, który dokonał bohaterskiego czynu, odzyskując porwaną przez wroga lokomotywę o nazwie „Generał”. Historia oparta jest częściowo na prawdziwym wydarzeniu z rajdu Andrewsa w 1862. Johnnie Gray, skromny maszynista, nie zostaje przyjęty do wojska, gdyż jest bardziej przydatny jako maszynista. Jego ukochana, Annabelle, uznaje to za dowód tchórzostwa i zrywa z nim znajomość. Los sprawia, że dziewczyna znajduje się w pociągu porwanym przez zwolenników Unii. Johnnie nie waha się ani chwili, by uratować ukochaną, rzuca się w pościg za porwanym pociągiem. Ratuje nie tylko swą dziewczynę, ale także Armię Tennessee i zostaje mianowany porucznikiem armii Konfederatów. Tyle o fabule. Projekcję filmu wesprze muzyka na żywo, której twórcą będzie Marcin Pukaluk. Podejrzewam, że będzie to jedna z ostatnich projekcji na srebrnym ekranie Świdnickiego Kina „Gdynia” dlatego też, zachęcam, polecam i wręcz rozkazuję wziąć udział w tym wydarzeniu.

  Z miłosnym ucałowaniem

  Maja Jasnos

  Poprzedni artykułSkatepark, wersja ostateczna
  Następny artykułPękła rura, aquapark zamknięty