Świdnicki Imprezownik

  9

  Mrozy, ach te mrozy, żyć się odechciewa. Nie powiem, żeby była to wymarzona pora do pozadomowych eskapad. Mogłabym śmiało rzec, że jedynym adekwatnym miejscem do spędzania tego „letniego” czasu jest lodowisko, bo różnica temperatur jest zapewne niewielka, choć i może zerowa. Ale podejrzewam, że większość wybierze dodatnią temperaturę pomieszczeń zamkniętych. Czy w ten weekend dzieje się coś godnego uwagi? A i owszem, pamiętajcie, że zawsze przysłowiowe „coś” się znajdzie. Przyjrzyjmy się, co tym razem ma nam do zaoferowania Świdnica.

  ***

  Nazwa: IX Forum Teatrów Niezależnych Transformacje

  Miejsce: Świdnica, Rynek 43, sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury

  Data i godzina: 03 – 04.02.2012; start godz. 18:00

  Cena: wstęp wolny

  Forum Teatrów Niezależnych „Transformacje” organizowane są od roku 2003 r. jako festiwal skierowany do grup teatralnych działających na prowincji. Przegląd prezentuje niezależne ośrodki teatralne, prowadzące aktywną działalność artystyczną i odnoszące sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Dzięki takiej formule przeglądu, widzowie mogą poznać całą panoramę różnych zespołów działających z dala od wielkich centrów kultury. Jednak funkcjonowanie teatru na prowincji nie oznacza wady, ale wręcz przeciwnie – zaletę. Tutaj bowiem działalność artystyczna może być prowadzona znacznie bardziej niezależnie, bez presji czasu, czy groźby szybkiej komercjalizacji, a widowiska takich teatrów są bardziej szczere i prawdziwe w opisie rzeczywistości, jak również często zaskakują nowatorstwem.

  Szczegółowy plan:

  3.02.2012 – piątek
  godz.18.00 „Pasja – Simulacrum” -Trzeci Teatr – warsztaty teatralne, Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego

  godz.19.00 ”Młody teatr” w filmie dokumentalnym cz.I – projekcja filmów i wykład B.Chojaka, Instytut im. J. Grotowskiego we Wrocławiu

  godz.20.00 „Moja klasa” – grupa warsztatowa projektu Alchemia teatralna – ŚOK

  4.02.2012 – sobota
  godz.18.00 ”Młody teatr” w filmie dokumentalnym cz.II – projekcja filmów i wykład B.Chojak, Instytut im. J. Grotowskiego we Wrocławiu

  godz.19.30 „Ziemia jałowa”- Teatr Terminus A Quo  z Nowej Soli

  Źródło: www.sok.com.pl

  ***

  Nazwa: Nordic walking z OSIRem

  Miejsce: Świdnica, ul. Polna Droga, skatepark

  Data i godzina: 04.02.2012; 11:00

  Cena: udział gratis

  Grupa sympatyków nordic walking powiększa się z tygodnia na tydzień. Już po raz kolejny Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na skatepark wszystkich, którzy już uprawiają nordic walking, a także tych, którzy chcieliby dopiero zacząć. W pierwszych krokach pomoże instruktor. Trasa wokół zalewu Witoszówka, jedno okrążenie – 2200 m.

  (www.um.swidnica.pl)

  ***

  Ponad to chciałabym was zaprosić do kina Gdynia, które niebawem zostanie zamknięte, więc warto poświęcić mu odrobinę uwagi, chociażby ze względu 90-letnią historię. W tym tygodniu Gdynia ma do zaoferowania dwie produkcje, sami zdecydujcie, która jest bardziej godna uwagi.

  Pierwsza z nich jest to pełnometrażowa wersja znanego, powszechnie lubianego amerykańskiego show telewizyjnego. „The Muppets”, bo o tych jakże sympatycznych pacynkach mowa. Początkowo emitowane były w formie serialu, którego głównymi bohaterami są muppety, lalki wymyślone przez Jima Hensona. Formuła programu była specyficzna. Do każdego zapraszano sławnego gościa ze świata filmu lub muzyki, który był w zasadzie jedyną ludzką postacią w serialu. Show emitowany był w latach 1976 – 1981. Jego głównymi bohaterami były wspomniane wyżej muppety, które z upływem lat stały się ikonami pop-kultury lat 70-tych. Najsławniejszą i zapewne większości znaną postacią był Kermit Żaba (najulubieńsza postać Jima Hensona), nie można również pominąć postaci Panny Piggy –wiecznie zakochanej w Kermicie. Jak przedstawiał się będzie film? Zapraszam wszystkich ogromnie na muppetowy seans, już w nadchodzący weekend. Start filmu godzina 17:00, natomiast cena biletów jak zawsze: normalny – 15 zł, ulgowy – 13 zł.

  Druga projekcja to polska komedia w reżyserii Sławomira Kryńskiego, opowiadająca historię serii niefortunnych zdarzeń, wywracająca do góry nogami życie dwóch mężczyzn,  Andrzeja (Jacek Borusiński) i Zygmunta (Krzysztof Stelmaszyk). Ojciec Andrzeja (Marian Dziędziel) nagle postanawia ożenić się z tajemniczą nieznajomą (Grażyna Szapołowska), a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności. Andrzej, próbując desperacko odzyskać straconą fortunę, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę (Katarzyna Cynke) i zakochuje się w niej od pierwszego uprowadzenia. Tymczasem Zygmunt musi zmierzyć się jednocześnie z natrętnym adoratorem (Jacek Braciak) swojej żony (Iwona Wszołkówna) oraz brzemiennym w skutki romansem nastoletniej córki (debiutująca Delfina Wilkońska). Zygmunt szuka pomocy u zaprzyjaźnionego doktora (Jan Frycz), jednak ten zajęty jest flirtowaniem z ponętną pielęgniarką (Małgorzata Buczkowska-Szlenkier). Jakby tego było mało, komediową intrygę zagmatwają jeszcze – seksowna uczennica z niekonwencjonalnymi pomysłami (Maja Bohosiewicz), łasy na pieniądze i wdzięki niewieście specjalista od drzew (Sławomir Orzechowski), dociekliwy ksiądz (Władysław Kowalski), wielki szu wśród adwokatów (Jan Nowicki), szef stacji benzynowej zawsze na gazie (Andrzej Grabowski) i pewna tajemnicza postać w kolorowym sweterku, której poczynania zaskoczą każdego. A myślałeś, że widziałeś już wszystko? Wszystkiego zdradzać nie wypada, zatem szorujcie do kina. Seans już o godzinie 19:00. Bilety w cenie, normalny – 15 zł, natomiast dla osobników młodszych – 13 zł.

  Źródło: www.filmweb.pl

  ***

  Miłośnikom antyków, bibelotów i staroci maści wszelakiej przypominam, że nadchodząca niedziela jest pierwszą w miesiącu, a co za tym idzie mamy giełdę staroci. Start godzina 8:00. Wyhaczyć można niesamowite perełki, a talent negocjacyjny na pewno uatrakcyjni nie jeden zakup.

  Trzymajcie się ciepło moi drodzy Czytelnicy. Uważajcie na siebie i innych w ten mroźny czas!

  Moc gorących uścisków!

  Królowa Śniegu Maja Jasnos

  Poprzedni artykułWygraj bilety na ŚKPR
  Następny artykuł“My tu nie chcemy sypialni”