Nauczycielka II LO z Medalem Komisji Edukacji

    0

    Nauczycielka biologii z II LO w Świdnicy została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Beata Misiewicz znalazła się w elitarnym gronie 14-tu wyróżnionych pedagogów z całej Polski.

    Beata Misiewicz (pierwsza z prawej) z uczniami.

    Beata Misiewicz jest nauczycielem biologii w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy z ponad 20 letnim stazem pracy. Od wielu lat prowadzi koło biologiczne “Arnika”, którego efektem jest coroczny udział dużej grupy uczniów II LO w Olimpiadzie Biologicznej. Prace badawcze uczniów II LO, które przygotowują uczestnicy jako obowiązkowe w przygotowaniu do etapu okręgowego, są wśród najlepszych i wyróżnionych na Dolnym Śląsku. W ubiegłym roku wyróżniono 12, w tym az 3 z II LO: Maciej Wernecki, Maria Szczepańska, Joanna Rowicka.

    Z jej inicjatywy II LO współpracuje z Uniwersytetem Wrocławskim. Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej systematycznie biorą udział w zajęciach uniwersyteckich (Zakład Mikrobiologii i Instytut Genetyki), w tym laboratoryjnych. Medal Komisji Edukacji Narodowej został wręczony podczas etapu okręgowego Olimpiady Biologicznej we Wrocławiu.