Spłacą łącznik

  7

  Jeszcze w tym roku gmina Żarów spłaci powiatowi swój wkład do budowy łącznika. Do budżetu Starostwa Powiatowego w Świdnicy wpłynie z tego tytułu prawie dwa miliony złotych.

  Żeby jednak móc zakończyć spłatę inwestycji, gmina musi przełożyć spłatę zadłużeń długoterminowych. Podczas sesji Rady Miejskiej w Żarowie radni podjęli pakiet uchwał budżetowych, związanych ze spłatą tej inwestycji i rozłożeniem spłaty zaciągniętych kredytów. – Pakiet dzisiejszych czterech uchwał związany jest z zakończeniem budowy inwestycji. Kiedy obejmowaliśmy stanowisko radnych i burmistrza zastaliśmy tę inwestycję w toku. Niestety, jednak naszą gminę nie stać na to, by jednocześnie spłacać długoterminowe zadłużenia i jednocześnie tą inwestycję. Spłacenie w ciągu roku prawie dwóch milionów złotych jest dla nas bardzo dużym wysiłkiem. Dlatego od nowa musimy poukładać kwestie spłaty naszych zadłużeń – wyjaśniał na sesji Rady Miejskiej burmistrz Żarowa Leszek Michalak. Przełożenie terminu spłaty zadłużeń długoterminowych dotyczy dwóch kredytów. W znacznej części dotyczyły one dokończenia budowy hali sportowej i rozliczenia dwumilionowej dotacji z Totalizatora Sportowego przyznanej na jej budowę.

  Jak wyjaśnia burmistrz Żarowa Leszek Michalak, sytuacja była niezwykle trudna. Zdecydowano się jednak w pierwszej kolejności na spłatę inwestycji budowy drogi z uwagi na to, że do czerwca gmina może to zrobić bez naliczenia odsetek. Taką umowę podpisano ze starostwem powiatowym w Świdnicy.

  Agnieszka Gryc

  Poprzedni artykułOdśnieżają i przypominają o odśnieżaniu
  Następny artykułSolidarność broni dyrektora szpitala