Razem po energię

  1

  Lokalni przedsiębiorcy z gminy Żarów chcą ze sobą współpracować. Jest szansa na to, że wspólnie zredukują koszty zakupu energii elektrycznej.

  – Organizujemy i przeprowadzamy przetargi, a najpierw audyty na zakup energii elektrycznej. Z naszej analizy wynika, że energia drożeje i będzie drożała. Od 2013 roku możemy się spodziewać nieproporcjonalnego wzrostu cen energii. Zachęcamy przedsiębiorców, nie tylko lokalnych firm, ale również gminy do przeprowadzenia w swoim przedsiębiorstwie takiej analizy. To nic nie kosztuje, a wypracować można korzystną cenę zakupu energii elektrycznej. Zachęcam i zapraszam, wspólnie możemy spowodować, że te koszty będą rzeczywiście mniejsze – mówił Bartłomiej Zdych, przedstawiciel poznańskiej firmy Creo Consulting .

  Podczas spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami, we wtorek 28 lutego, którego inicjatorami była gmina Żarów oraz firma Thermaflex Izolacji, reprezentanci firm przedstawili swoje zapotrzebowanie na tego rodzaju ofertę. Po wyrażeniu zgody na przeprowadzenie bezpłatnego mini-audytu w każdej z firm, ich przedstawiciele zadeklarowali ewentualną dalszą współpracę.

  O możliwościach współpracy lokalni przedsiębiorcy z gminy Żarów rozmawiali również z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy ze Świdnicy. Podczas krótkiej prezentacji Piotr Sądel, kierownik Działu Instrumentów Rynku Pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy mówił o refundacji na utworzenie stanowiska pracy oraz innych formach wsparcia oferowanego przez świdnicki Urząd Pracy.

  – W rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy widnieje 600 osób zarejestrowanych z gminy Żarów. Myślę, że z tej grupy spokojnie można wybrać odpowiednich pracowników. Staramy się, aby Urząd Pracy był urzędem przyjaznym, świadczymy swoje usługi bezpłatnie i śmiem twierdzić, że robimy to dobrze. Zachęcam do uczestnictwa w giełdach pracy, szkoleń indywidualnych oraz grupowych, które mogłyby być dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw w gminie Żarów. Ze swojej strony deklaruję współpracę i pomoc – informował Tadeusz Kotlarski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy.

  Czas pokaże, czy współpraca lokalnych przedsiębiorców zaowocuje konkretnym efektem.

  Magdalena Pawlik

  Poprzedni artykułWieści z piłkarskich boisk
  Następny artykułOświata i bezpieczeństwo pod obrady