Punkty pojechały do Opola

0

Nie było niespodzianki w meczu 14. kolejki I ligi pomiędzy ŚKPR Świdnica, a Gwardią Opole. Wicelider wygrał na parkiecie w Świdnicy 30:23 (14:12). Goście nie rozegrali wielkich zawodów, ale w przekroju meczu byli zespołem dojrzalszym, popełnili mniej błędów i to wystarczyło do zainkasowania dwóch punktów.

Pierwsza połowa w wykonaniu ŚKPR-u była naprawdę dobra. Kto wie, jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby świdniczanie zagrali w tym fragmencie skuteczniej. Nie wykorzystali jednak dwóch rzutów karnych i kilku czystych sytuacji rzutowych i zamiast prowadzić schodzili do szatni z dwoma bramkami straty. Podopieczni Krzysztofa Mistaka pokazali jednak charakter. Dwukrotnie skracali dystans do Gwardii. Najpierw ze stanu 4:9 na 8:9, a następnie z 9:13 na 12:13.

[photospace]

Nadzieje na dobry były do 40. minuty. Wówczas na tablicy wyników było jeszcze tylko 16:19. Kolejne trzy gole z rzędu zdobyli jednak goście i od tego momentu w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Szczypiorniści ŚKPR-u zaczęli się spieszyć i popełniali coraz więcej błędów. W odrabianiu strat nie pomagały nawet długie okresy gry w przewadze (w sumie gwardziści spędzili na ławce kar 16 minut przy 6 minutach ŚKPR-u).

ŚKPR Świdnica – Gwardia Opole 23:30 (12:14)

ŚKPR: Olichwer, Madaliński – Fabiszewski (5), Mrugas (4), S. Makowiejew (4), Piędziak (3), Rogaczewski (2), P. Kijek (2), Rutkowski (1), Marciniak (1), Sadowski (1), Kaczmarczyk, Pieńczewski
    Gwardia: Donosewicz, Romatowski – Swat (9), Baran (5), Zadura (4), Kłoda (3), Kostrzewa (3), Śmieszek (3), Drej (1), Knop (1), Matyszok (1), Gradowski, Marcyniuk, Paliwoda, Piech, Prokop.