Porzucone na mrozie czekają na dom

  6

  Po raz kolejny apelujemy do tych z Państwa, którym los zwierząt nie jest obojętny. Straż Miejska  w Świebodzicach otrzymała dwa dni temu zgłoszenie o wyrzuconych na mróz szczeniakach. Pieski porzucono w kartonie, obok kontenera na śmieci przy ul. Młynarskiej. Są bardzo małe i gdyby nie pomoc ludzi, zginęłyby na mrozie.

  Maluchy na szczęście czują się teraz dobrze, ale pilnie potrzebują ciepłego domu i miłości. Pieski są śliczne, każdy jest w innym kolorze: jeden czarny z brązowym „podpalaniem” oraz dwa białe, ale nieco inaczej umaszczone.

  Jeśli ktoś z Państwa chciałby się zaopiekować pieskami, proszony jest o pilny kontakt ze Strażą Miejską, tel. 606 637 542 lub 548.

  Szukamy także właściciela lub nowego opiekuna dla innego czworonoga, to  mieszaniec labradora i owczarka, który błąkał się na ulicy Żeromskiego. Pies przebywa na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej. Jeśli ktoś posiada informacje na temat jego właściciela lub chciałby zwierzę przygarnąć, proszony jest o kontakt ze Strażą Miejską, telefony jak wyżej.

  Na dom czeka także  Fiszka. To maleńka 3 kilogramowa suczka w typie ratlerka. Trafiła do schroniska po tym, jak została znaleziona w te mrozy na polu. Zabrana ze schroniska, gdzie nie przeżyłaby w boksach ani temperatur, ani towarzystwa większych kolegów. Przebywa obecnie w domu tymczasowym (w którym dogaduje się zarówno z kotem, jak i większym psem). Ma ok. 5 lat, jest wysterylizowana, zaszczepiona i odrobaczona. Poza tym Fiszkę najlepiej charakteryzują dwa słowa „piesek idealny”.

  Jest bardzo grzecznym pieskiem, na spacerach pilnuje właściciela, nie ucieka. Bezproblemowo zostaje w domu sama. Rozumie podstawowe komendy. Oczywiście ze względu na swe niewielkie ciałko w te mrozy ulubionym zajęciem Fiszki jest spanie pod kocykiem.
  Trochę jeszcze boi się ludzi, ale coraz śmielej zamienia kocyk na kolana. Szukamy dla Fiszki spokojnego, kochającego domu.
  Adopcja Fiszki możliwa po wizycie przedadopcyjnej oraz po podpisaniu umowy. Telefon do kontaktu: 600 732 968.