PKP się wyprzedaje

  9

  Pod młotek idzie dawne przedszkole w Świdnicy i mieszkania. Wkrótce lista będzie znacznie dłuższa. PKP wyprzedają majątek.

  Obecnie w naszej ofercie na terenie powiatu świdnickiego na sprzedaż w przetargach wystawione są dwie nieruchomości – wylicza Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP na Dolnym Śląsku.

  Dawne przedszkole przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej

  Pierwsza z nich to nieruchomość przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej zabudowana trzykondygnacyjnym budynkiem, w którym dawniej mieściło się przedszkole, a także przychodnia (jeszcze dawniej). Budynek posiada powierzchnię użytkową nieco ponad 800 mkw. Natomiast działka, na której jest zlokalizowany powierzchnię 0,2057 ha. Nieruchomość ta została wystawiona na sprzedaż w formie rokowań. Osoby, które chciałyby wziąć w nich udział muszą do 1 marca zgłosić chęć udziału w rokowaniach i wpłacić zaliczkę. Cena minimalna za tę nieruchomość to 450 tysięcy złotych.

  Druga to lokal mieszkalny w Żarowie o powierzchni około 30 mkw,  na który przetarg zaplanowano niebawem, 16 lutego 2012. Cena wywoławcza za ten lokal to 44 tysiące złotych.

  Oprócz tego w Świdnicy do sprzedaży są przeznaczone trzy lokale mieszkalne przy ulicy Francuskiej 3, każdy o powierzchni około 35 mkw. W tym roku w ofercie PKP S.A. na terenie powiatu świdnickiego znajdzie się więcej nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż w przetargach. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania tych nieruchomości do zbycia. – Są to między innymi nieruchomości zlokalizowane w Świdnicy, Żarowie, Strzegomiu czy Świebodzicach – dodaje Sarna.

  opr.asz

  Poprzedni artykułPorzucone na mrozie czekają na dom
  Następny artykułPośredniak likwiduje punkty w Żarowie i Jaworzynie