O inwestycjach, oświacie i kulturze z prezydentem

  4

  Na wiosnę świdniczan czeka natłok imprez kulturalnych, które organizuje miasto. Zaczynie się Dniami Świdnicy, które w tym roku będą podzielone na dwie części. Następnie Kongres Regionów, druga część Dni Świdnicy połączona z otwarciem wieży ratuszowej i Festiwal Reżyserii Filmowej. Takie informacje zdradził prezydent Wojciech Murdzek, na dorocznym spotkaniu z dziennikarzami.

  Pierwszą część święta miasta zaplanowano na 11-13 maja. Wiadomo na pewno, że Dni Świdnicy wracają do Rynku, program natomiast jest dopiero ustalany. Na 18-20 maja zaplanowano Dni Papieskie, 29-31 maja – Kongres Regionów. 2-3 czerwca to druga część Dni Świdnicy powiązana z otwarciem wieży ratuszowej. 2 czerwca rozpocznie się Festiwal Reżyserii Filmowej i potrwa do 6 czerwca.

  2012 rok to nie tylko zabawa, ale poważne wyzwania przed miastem. W planach jest kilka inwestycji. Jedne z nich zostały rozpoczęte w minionych latach, inne to zupełnie nowe przedsięwzięcia. Do najważniejszych  należą remont dworca kolejowego, budowa wieży ratuszowej wraz z odnową elewacji w bloku śródrynkowym i parkingi. Te ostatnie pojawią się na Zarzeczu, Zawiszowie i Osiedlu Młodych. Miasto na ten cel przeznaczy pół miliona złotych, co wystarczy na wybudowanie 100 miejsc parkingowych. Przy szkołach podstawowych powstaną kolejne trzy place zabaw, realizowane w projekcie „Radosna Szkoła”. Na tę inwestycję jest ok. 690 tysięcy złotych. Niewiele mniej, bo 680 tysięcy złotych, pochłonie modernizacja ciągu komunikacyjnego przy ulicy Równej.

  Planowana jest także realizacja projektu pod nazwą „Droga do szkoły bez utrudnień, dostęp do nowych terenów  w rejonie ul. Parkowej-Podchorążych.” Za 3,4 mln zł zrealizowany zostanie I etap – budowa dróg ul. Hetmańskiej i Kosynierów oraz infrastruktury podziemnej.

  W maju natomiast ma zakończyć się remont Dworca Świdnica Miasto.

  Jak zapewnił prezydent Wojciech Murdzek, nie będzie żadnych cięć w świdnickiej oświacie. Stwierdził, że zmieniony kilka lat temu system szkół podstawowych jest optymalny i żadnych likwidacji nie będzie. Nie są także planowane zwolnienia nauczycieli.

  Poprzedni artykuł„Czwórka” najlepsza
  Następny artykułMam haka na raka