Mam haka na raka

  0

  Happening pod takim hasłem zaplanowano na sobotę, 4 lutego, na placu przed ratuszem w Świebodzicach. Impreza w ramach Europejskiego Dnia Walki z Rakiem organizowana jest wspólnie przez Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej oraz Urząd Miejski w Świebodzicach. Zapraszamy do Rynku w godzinach 10:00-12:00.

  Akcja ma na celu przede wszystkim promocję badań profilaktycznych. W trakcie happeningu będą rozdawane ulotki, balony; młodzież będzie także prosiła mieszkańców o podpisy: chodzi o to, aby zobowiązali przynajmniej jedną osobę do przeprowadzenia badań profilaktycznych, a ta osoba ma złożyć podpis na specjalnej liście.

  Partnerem happeningu jest Miejski Ośrodek Zdrowia – podczas akcji na Rynku obecny będzie lekarz z ośrodka, który także będzie namawiać świebodziczan do badań profilaktycznych.

  Jedną z atrakcji happeningu będzie występ zespołu Gang The Funk, zostanie także przeprowadzona  zbiórka maskotek dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Jeżeli ktoś ma maskotkę i chce ją przekazać dla dzieciaków – to serdecznie zapraszamy.

  Tegoroczna, piąta już edycja akcji, dotyczyć będzie profilaktyki nowotworów jelita grubego.

  Przypominamy: 4 lutego, godzina 10.00, plac przed ratuszem.

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  rzecznik prasowy UM w Świebodzicach

  Poprzedni artykułO inwestycjach, oświacie i kulturze z prezydentem
  Następny artykułOgrzewalnia dla bezdomnych