Komu 1% podatku? Dzisiaj Artur Klaja

  0

  Jeszcze 72 dni zostały podatnikom rozliczającym się przez PIT na złożenie deklaracji za 2011 rok. Dzięki uproszczonej formule łatwiej podzielić się organizacjami pożytku publicznego 1% z podatku. Pełny spis znajduje się na http://www.pozytek.gov.pl/Aktualnosci,454.html#4398. Swidnica24.pl w każdą sobotę będzie podpowiadać, komu z terenu powiatu świdnickiego można przekazać 1%. Dzisiaj zachęcamy do wsparcia Artura, który walczy o zdrowie i samodzielność.

  Artur Klaja, mieszkaniec Świdnicy, od urodzenia cierpi na niedowład kończyn. Mimo licznych operacji i stałej rehabilitacji  nadal porusza się na wózku inwalidzkim. O Arturze pisaliśmy przed rokiem: rtur Klaja przeszedł dziecięce porażenie mózgowe. – Po ciężkich operacjach w szpitalu w Trzebnicy, stałej rehabilitacji i dzięki opiece znakomitych fachowców jego stan zdecydowanie się poprawia – wyjaśnia mama. – Zmniejszyły się przykurcze dłoni, chodzi wsparty na ramieniu rehabilitanta czy moim. Jednak wciąż jest uzależniony od wózka. Mimo to nigdy się nie poddawał, zawsze dążył do samodzielności. Skończył liceum w Mokrzeszowie i Studium Policealne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, uzyskując dyplom informatyka. Pracę dyplomową obronił na piątkę. I szybko sam znalazł zatrudnienie.”

  Artur jest niezwykle pogodnym, wytrwałym i dzielnym młodym człowiekiem. Ma wielu przyjaciół, ale jego największe marzenie – by wreszcie stanąć na własnych nogach – jeszcze się nie spełniło. Nadal potrzebne są środki na rehabilitację. Możesz pomóc i Ty!

  Wszyscy, którzy chcą pomóc Arturowi mogą przekazać 1 proc. z podatku:

  1 % z PIT

  Fundacja Dzieciom: „Zdążyć z Pomocą”, KRS: 0000037904, pole „Cel szczególny”: Artur Klaja 8782

  Organizacje pożytku publicznego z terenu powiatu świdnickiego oraz osoby za ich pośrednictwem zbierające środki na leczenie zachęcamy do udziału w naszym cyklu. Na zgłoszenia, zawierające informację oraz zdjęcie, można wysłać na adres [email protected]

  Poprzedni artykułStrzegom Horse Trials: Puchar Narodów w Strzegomiu
  Następny artykułŚwidniczanie w finale Muzycznej Bitwy [GŁOSUJMY]