Komu 1% podatku? Dzisiaj Fundacja Krzyżowa

  0

  Jeszcze 65 dni zostało podatnikom rozliczającym się przez PIT na złożenie deklaracji za 2011 rok. Dzięki uproszczonej formule łatwiej podzielić się organizacjami pożytku publicznego 1% z podatku. Pełny spis znajduje się na http://www.pozytek.gov.pl/Aktualnosci,454.html#4398. Swidnica24.pl w każdą sobotę będzie podpowiadać, komu z terenu powiatu świdnickiego można przekazać 1%. Dzisiaj zachęcamy do wsparcia Fundacji Krzyżowa.

  Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego to niezależ̇na polska organizacja pożytku publicznego, której celem jest wspieranie pokojowego oraz tolerancyjnego współistnienia narodów, grup społecznych oraz jednostek w Europie. Krzyżowa tętni życiem dzięki rozmaitości i różnorodności spotykających się tutaj ludzi, ich pomysłom i działaniom.

  Siedzibą Fundacji jest kompleks pałacowy w Krzyżowej na Dolnym Śląsku, niegdyś majątek rodziny von Moltke. W czasach nazizmu działała tu grupa opozycyjna „Krąg z Krzyżowej“. W 1989 roku odbyła się w Krzyżowej historyczna „Msza Pojednania” z udziałem premiera Tadeusza Mazowieckiego i kanclerza Helmuta Kohla.

  W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży realizowanych jest rocznie około 150 projektów o charakterze edukacyjnym, kulturalnym oraz naukowym. Wzbudzanie ciekawości i chęci poznania innych, poszukiwanie podobieństw i dążenie do zrozumienia różnic, a także uczenie otwartości i umiejętności komunikacji to nieodłączne elementy spotkań młodych ludzi w Krzyżowej.

  Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

  Krzyżowa 7

  58-112 Grodziszcze

  www.krzyzowa.org.pl

  KRS: 0000084948